Licensed to Shropshire Co. ASA Champ Meet
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 03/07/2016 05:50 PM
      Shropshire Summer Development Meet 2016 - 02/07/2016 to 03/07/2016       
                                    Results                                    
 
Event 30  Girls 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Keira                10 Otters               1:29.67    1:32.50  
  2 Cox, Jessica              10 Telford Aqua-SC      1:31.47    1:33.81  
  3 Leech, Maya               10 WTNM                 1:37.54    1:34.28  
  4 Jones, Isabelle           10 Wrekin College       1:36.10    1:35.16  
  5 Turton, Aimee             10 WTNM                 1:33.90    1:37.19  
  6 Welson, Jessica           10 Telford Aqua-SC      1:41.50    1:38.54  
  7 Birchall, Abby            10 Wrekin College       1:34.81    1:38.68  
  8 Craven, Lois              10 WTNM                 1:39.35    1:42.45  
 
Event 30  Girls 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Keira                10 Otters                          1:29.67  
  2 Cox, Jessica              10 Telford Aqua-SC                 1:31.47  
  3 Turton, Aimee             10 WTNM                            1:33.90  
  4 Birchall, Abby            10 Wrekin College                  1:34.81  
  5 Jones, Isabelle           10 Wrekin College                  1:36.10  
  6 Leech, Maya               10 WTNM                            1:37.54  
  7 Craven, Lois              10 WTNM                            1:39.35  
  8 Welson, Jessica           10 Telford Aqua-SC                 1:41.50  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tinsley, Tess             10 Ludlow                          1:42.63  
 10 Plews, Ceri               10 NSHM                            2:25.42  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Gilmore, Francine         10 Shrewsbury                           DQ  
 
Event 30  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 McCann, Jodie             11 NSHM                 1:26.00    1:25.03  
  2 Harland, Amy              11 Wrekin College       1:28.23    1:28.25  
  3 Dudson, Harriet           11 Wrekin College       1:30.73    1:31.60  
  4 Males, Macy               11 Shrewsbury           1:38.26    1:34.92  
  5 Flack, Olivia             11 Shrewsbury           1:34.12    1:35.92  
  6 Mason, Sicily-Bianca      11 Wasps                1:38.30    1:37.37  
 -- Coaten, Melissa           11 Shrewsbury           1:51.67         DQ  
 
Event 30  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McCann, Jodie             11 NSHM                            1:26.00  
  2 Harland, Amy              11 Wrekin College                  1:28.23  
  3 Dudson, Harriet           11 Wrekin College                  1:30.73  
  4 Flack, Olivia             11 Shrewsbury                      1:34.12  
  5 Males, Macy               11 Shrewsbury                      1:38.26  
  6 Mason, Sicily-Bianca      11 Wasps                           1:38.30  
  7 Coaten, Melissa           11 Shrewsbury                      1:51.67  
 -- Jones, Marie              11 Shrewsbury                           DQ  
 -- Ross, Hannah              11 Telford Aqua-SC                      DQ  
 
Event 30  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hughes, Keira             12 WTNM                 1:20.53    1:20.43  
  2 Swift, Hannah             12 Wrekin College       1:21.92    1:22.88  
  3 Green, Clair              12 Shrewsbury           1:23.18    1:24.34  
  4 Perry, Abigail            12 Otters               1:24.28    1:25.28  
  5 Brown, Georgia            12 WTNM                 1:27.27    1:27.85  
  6 Suffell, Megan            12 Wrekin College       1:29.64    1:28.73  
  7 Hampton, Grace            12 NSHM                 1:28.88    1:30.65  
  8 France, Eleanor           12 Wrekin College       1:32.28    1:32.52  
 
Event 30  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hughes, Keira             12 WTNM                            1:20.53  
  2 Swift, Hannah             12 Wrekin College                  1:21.92  
  3 Green, Clair              12 Shrewsbury                      1:23.18  
  4 Perry, Abigail            12 Otters                          1:24.28  
  5 Brown, Georgia            12 WTNM                            1:27.27  
  6 Hampton, Grace            12 NSHM                            1:28.88  
  7 Suffell, Megan            12 Wrekin College                  1:29.64  
  8 France, Eleanor           12 Wrekin College                  1:32.28  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Carty, Fraya              12 Wasps                           1:32.91  
 10 Stevens, abi              12 WTNM                            1:33.92  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Key, Molly                12 Ludlow                          1:43.92  
 -- Knight, Erin              12 Shrewsbury                           DQ  
 
Event 30  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rogers, Mollie            13 Wasps                1:15.49    1:15.68  
  2 Preece, Anya              13 Wrekin College       1:16.01    1:15.94  
  3 Denton, Ciara             13 Shrewsbury           1:23.25    1:23.10  
  4 Clarke, Lauren            13 Telford Aqua-SC      1:41.16    1:41.09  
  5 Harrison, Mia             13 Telford Aqua-SC      1:38.12    1:43.16  
 
Event 30  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rogers, Mollie            13 Wasps                           1:15.49  
  2 Preece, Anya              13 Wrekin College                  1:16.01  
  3 Denton, Ciara             13 Shrewsbury                      1:23.25  
  4 Harrison, Mia             13 Telford Aqua-SC                 1:38.12  
  5 Clarke, Lauren            13 Telford Aqua-SC                 1:41.16  
  6 Bishop, Cate              13 Telford Aqua-SC                 1:45.28  
 
Event 30  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Griffiths, Olivia         14 WTNM                 1:16.28    1:16.71  
  2 Bramhill, Emily           14 Wrekin College       1:18.76    1:19.73  
  3 Rogers, Gwenith           14 Telford Aqua-SC      1:22.62    1:20.24  
  4 Nicholson, Maddie         14 Wasps                1:20.31    1:21.19  
  5 Corston, Rosie            14 Ludlow               1:25.30    1:25.70  
  6 McGowan, Tash Z           14 Northgate            1:23.49    1:27.59  
  7 Jones, Porsha             14 Shrewsbury           1:32.41    1:33.11  
 
Event 30  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Griffiths, Olivia         14 WTNM                            1:16.28  
  2 Bramhill, Emily           14 Wrekin College                  1:18.76  
  3 Nicholson, Maddie         14 Wasps                           1:20.31  
  4 Rogers, Gwenith           14 Telford Aqua-SC                 1:22.62  
  5 McGowan, Tash Z           14 Northgate                       1:23.49  
  6 Corston, Rosie            14 Ludlow                          1:25.30  
  7 Jones, Porsha             14 Shrewsbury                      1:32.41  
 -- Welding, Imogen           14 Newport                              DQ  
 
Event 31  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Green, Daniel             10 Northgate            1:16.84    1:15.76  
  2 Ritson, Joe               10 Northgate            1:15.68    1:16.38  
  3 Ritson, Ben               10 Northgate            1:18.79    1:17.52  
  4 Townsend, Christopher     10 WTNM                 1:21.69    1:18.58  
  5 Martin, Charles           10 Ludlow               1:20.41    1:18.90  
  6 Diable, Archie            10 Shrewsbury           1:25.67    1:24.56  
  7 Himsworth, Tom            10 Wasps                1:25.01    1:26.37  
  8 Hampton, Noah              9 NSHM                 1:24.98    1:28.14  
 
Event 31  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ritson, Joe               10 Northgate                       1:15.68  
  2 Green, Daniel             10 Northgate                       1:16.84  
  3 Ritson, Ben               10 Northgate                       1:18.79  
  4 Martin, Charles           10 Ludlow                          1:20.41  
  5 Townsend, Christopher     10 WTNM                            1:21.69  
  6 Hampton, Noah              9 NSHM                            1:24.98  
  7 Himsworth, Tom            10 Wasps                           1:25.01  
  8 Diable, Archie            10 Shrewsbury                      1:25.67  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Males, Jack                9 Shrewsbury                      1:26.28  
 10 Carter, Mason             10 Wrekin College                  1:28.22  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hughes, Oli                9 Shrewsbury                      1:34.67  
 12 Diable, William            9 Shrewsbury                      1:35.78  
 13 Flack, Sam                10 Shrewsbury                      1:45.66  
 14 Redshaw, Steffan          10 WTNM                            1:47.59  
 -- Alhamdan, Abdullaziz      10 WTNM                                DNF  
 -- Alhamdan, Abdullah         9 WTNM                                DNF  
 
Event 31  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Timmins, William          11 Telford Aqua-SC      1:10.09    1:09.36  
  2 Pryce, sam                11 WTNM                 1:12.47    1:10.74  
  3 Scobie, Ben               11 Northgate            1:14.30    1:16.46  
  4 Davies, Elwyn             11 WTNM                 1:16.85    1:18.38  
  5 Piggott, Callum           11 Shrewsbury           1:22.14    1:22.07  
  6 Townson, Samuel           11 Wrekin College       1:19.63    1:22.16  
  7 Stolic, Luka              11 WTNM                 1:29.72    1:28.77  
  8 Haycock, Calum            11 Newport              1:31.43    1:35.28  
 
Event 31  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Timmins, William          11 Telford Aqua-SC                 1:10.09  
  2 Pryce, sam                11 WTNM                            1:12.47  
  3 Scobie, Ben               11 Northgate                       1:14.30  
  4 Davies, Elwyn             11 WTNM                            1:16.85  
  5 Townson, Samuel           11 Wrekin College                  1:19.63  
  6 Piggott, Callum           11 Shrewsbury                      1:22.14  
  7 Stolic, Luka              11 WTNM                            1:29.72  
  8 Haycock, Calum            11 Newport                         1:31.43  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Storey, Cameron           11 Newport                         1:33.09  
 10 Harnaman, Harry           11 Shrewsbury                      1:34.04  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Payton, Toby              11 Ludlow                          1:36.18  
 
Event 31  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Allen, Lewis              12 Wasps                1:14.40    1:13.84  
  2 Mellings, Bradley         12 Newport              1:16.63    1:15.59  
  3 Wilson, Callum            12 Telford Aqua-SC      1:17.45    1:17.20  
  4 Stovin, Craig             12 Wasps                1:18.40    1:17.35  
  5 Carter, Jensen            12 Wrekin College       1:22.21    1:22.53  
  6 Beardsley, Ellis          12 Shrewsbury           1:29.16    1:32.52  
 -- Walton-Sanders, Toby      12 Newport              1:26.27         DQ  
 
Event 31  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Allen, Lewis              12 Wasps                           1:14.40  
  2 Mellings, Bradley         12 Newport                         1:16.63  
  3 Wilson, Callum            12 Telford Aqua-SC                 1:17.45  
  4 Stovin, Craig             12 Wasps                           1:18.40  
  5 Carter, Jensen            12 Wrekin College                  1:22.21  
  6 Walton-Sanders, Toby      12 Newport                         1:26.27  
  7 Beardsley, Ellis          12 Shrewsbury                      1:29.16  
 
Event 31  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Foley, Fred               13 Telford Aqua-SC      1:13.62    1:13.29  
  2 Boyes, Mitchell           13 Shrewsbury           1:15.00    1:18.05  
  3 Porter, Josh              13 Shrewsbury           1:19.35    1:21.02  
  4 Thompson, Owen            13 Shrewsbury           1:21.81    1:22.98  
  5 Redshaw, Iwan             13 WTNM                 1:31.00    1:31.39  
 
Event 31  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Foley, Fred               13 Telford Aqua-SC                 1:13.62  
  2 Boyes, Mitchell           13 Shrewsbury                      1:15.00  
  3 Porter, Josh              13 Shrewsbury                      1:19.35  
  4 Thompson, Owen            13 Shrewsbury                      1:21.81  
  5 Redshaw, Iwan             13 WTNM                            1:31.00  
 
Event 31  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Corston, Jack             17 Ludlow                 57.44      57.70  
  2 Darley, Jack              16 Northgate              57.70      58.29  
  3 Creagh, Aidan             14 Wasps                1:04.00    1:05.59  
  4 Bernasconi, Will          14 Northgate            1:05.62    1:06.66  
  5 Millington-Marsh, Sam     14 Ludlow               1:08.24    1:09.86  
  6 Fox, Oliver               14 Wasps                1:10.45    1:12.61  
  7 Brayford, Luke            14 Ludlow               1:21.84    1:24.04  
 -- Levitt, George            15 WTNM                 1:15.20         DQ  
 
Event 31  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Corston, Jack             17 Ludlow                            57.44  
  2 Darley, Jack              16 Northgate                         57.70  
  3 Creagh, Aidan             14 Wasps                           1:04.00  
  4 Bernasconi, Will          14 Northgate                       1:05.62  
  5 Millington-Marsh, Sam     14 Ludlow                          1:08.24  
  6 Fox, Oliver               14 Wasps                           1:10.45  
  7 Levitt, George            15 WTNM                            1:15.20  
  8 Brayford, Luke            14 Ludlow                          1:21.84  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kimberley, Adam           14 Ludlow                          1:22.95  
 10 Warman, Harry             14 Telford Aqua-SC                 1:27.85  
 
Event 32  Girls 10 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Amy               10 Northgate                      3:37.13  
  2 Birchall, Abby            10 Wrekin College                 4:01.09  
 
Event 32  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dudson, Harriet           11 Wrekin College                 3:19.42  
 
Event 32  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Perry, Abigail            12 Otters                         3:26.70  
  2 Knight, Erin              12 Shrewsbury                     3:30.56  
 
Event 32  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Preece, Anya              13 Wrekin College                 2:57.27  
  2 Rogers, Mollie            13 Wasps                          3:16.41  
  3 Walford, Laura            13 Otters                         3:58.19  
 
Event 32  Girls 14 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGowan, Tash Z           14 Northgate                      3:05.24  
 
Event 33  Boys 10 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Green, Daniel             10 Northgate                      3:00.52  
  2 Ritson, Joe               10 Northgate                      3:09.41  
  3 Diable, Archie            10 Shrewsbury                     3:23.26  
  4 Males, Jack                9 Shrewsbury                     3:26.07  
  5 Ritson, Ben               10 Northgate                      3:27.01  
  6 Carter, Mason             10 Wrekin College                 3:29.07  
 -- Himsworth, Tom            10 Wasps                               DQ  
 
Event 33  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pryce, sam                11 WTNM                           3:00.39  
  2 Timmins, William          11 Telford Aqua-SC                3:01.56  
  3 Davies, Elwyn             11 WTNM                           3:07.33  
  4 Scobie, Ben               11 Northgate                      3:09.80  
  5 Townson, Samuel           11 Wrekin College                 3:18.52  
  6 Piggott, Callum           11 Shrewsbury                     3:24.75  
  7 Stolic, Luka              11 WTNM                           3:34.05  
 
Event 33  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stovin, Craig             12 Wasps                          3:07.66  
  2 Allen, Lewis              12 Wasps                          3:08.32  
  3 Carter, Jensen            12 Wrekin College                 3:12.51  
  4 Wilson, Callum            12 Telford Aqua-SC                3:14.75  
  5 Beardsley, Ellis          12 Shrewsbury                     3:21.63  
 -- Walton-Sanders, Toby      12 Newport                             DQ  
 
Event 33  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Aaron             13 Telford Aqua-SC                2:39.42  
  2 Porter, Josh              13 Shrewsbury                     3:23.54  
 -- Boyes, Mitchell           13 Shrewsbury                          DQ  
 
Event 33  Boys 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bernasconi, Will          14 Northgate                      2:35.87  
  2 Fox, Oliver               14 Wasps                          2:44.71  
  3 Creagh, Aidan             14 Wasps                          2:46.14  
  4 Levitt, George            15 WTNM                           2:58.22  
  5 Kimberley, Adam           14 Ludlow                         3:31.35  
 
Event 34  Girls 10 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Keira                10 Otters                         3:14.71  
  2 Morris, Amy               10 Northgate                      3:16.45  
  3 Cox, Jessica              10 Telford Aqua-SC                3:23.83  
  4 Jones, Isabelle           10 Wrekin College                 3:30.23  
  5 Birchall, Abby            10 Wrekin College                 3:31.05  
  6 Tinsley, Tess             10 Ludlow                         3:34.28  
  7 Gilmore, Francine         10 Shrewsbury                     4:35.34  
 -- Turton, Aimee             10 WTNM                                DQ  
 
Event 34  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harland, Amy              11 Wrekin College                 3:04.61  
  2 Dudson, Harriet           11 Wrekin College                 3:13.05  
  3 Ross, Hannah              11 Telford Aqua-SC                3:22.67  
  4 Mason, Sicily-Bianca      11 Wasps                          3:24.72  
  5 Flack, Olivia             11 Shrewsbury                     3:25.10  
  6 Jones, Marie              11 Shrewsbury                     3:45.86  
  7 Coaten, Melissa           11 Shrewsbury                     3:49.66  
 
Event 34  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swift, Hannah             12 Wrekin College                 2:53.98  
  2 Brown, Georgia            12 WTNM                           2:55.43  
  3 Green, Clair              12 Shrewsbury                     3:01.76  
  4 Perry, Abigail            12 Otters                         3:08.23  
  5 Hughes, Keira             12 WTNM                           3:12.79  
  6 Suffell, Megan            12 Wrekin College                 3:13.43  
  7 France, Eleanor           12 Wrekin College                 3:20.61  
  8 Hampton, Grace            12 NSHM                           3:23.89  
  9 Carty, Fraya              12 Wasps                          3:24.55  
 10 Stevens, abi              12 WTNM                           3:29.49  
 -- Knight, Erin              12 Shrewsbury                          DQ  
 
Event 34  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Preece, Anya              13 Wrekin College                 2:43.79  
  2 Rogers, Mollie            13 Wasps                          2:52.57  
  3 Denton, Ciara             13 Shrewsbury                     3:10.07  
  4 Harrison, Mia             13 Telford Aqua-SC                3:29.89  
  5 Flack, Emily              13 Shrewsbury                     3:49.67  
 
Event 34  Girls 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Griffiths, Olivia         14 WTNM                           2:38.50  
  2 Bramhill, Emily           14 Wrekin College                 2:45.81  
  3 Nicholson, Maddie         14 Wasps                          2:47.10  
  4 McGowan, Tash Z           14 Northgate                      2:54.91  
 
Event 45  Girls 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Welson, Jessica           10 Telford Aqua-SC      1:48.38    1:44.69  
  2 Tinsley, Tess             10 Ludlow               1:56.64    1:51.66  
  3 Jones, Isabelle           10 Wrekin College       1:55.75    1:51.68  
  4 Capes, Libby              10 WTNM                 1:58.30    1:51.71  
  5 Craven, Lois              10 WTNM                 1:52.19    1:51.98  
  6 Turton, Aimee             10 WTNM                 1:58.91    1:57.46  
  7 Birchall, Abby            10 Wrekin College       1:58.60    2:01.06  
 -- Leech, Maya               10 WTNM                 1:45.88         DQ  
 
Event 45  Girls 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Leech, Maya               10 WTNM                            1:45.88  
  2 Welson, Jessica           10 Telford Aqua-SC                 1:48.38  
  3 Craven, Lois              10 WTNM                            1:52.19  
  4 Jones, Isabelle           10 Wrekin College                  1:55.75  
  5 Tinsley, Tess             10 Ludlow                          1:56.64  
  6 Capes, Libby              10 WTNM                            1:58.30  
  7 Birchall, Abby            10 Wrekin College                  1:58.60  
  8 Turton, Aimee             10 WTNM                            1:58.91  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sharaf, Lily              10 Shrewsbury                      2:01.44  
 10 Gilmore, Francine         10 Shrewsbury                      2:07.94  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Capes, Lauren              9 WTNM                            2:12.11  
 -- Plews, Ceri               10 NSHM                                 DQ  
 
Event 45  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Harland, Amy              11 Wrekin College       1:37.92    1:39.12  
  2 Mason, Sicily-Bianca      11 Wasps                1:42.61    1:42.77  
  3 Flack, Olivia             11 Shrewsbury           1:44.55    1:42.84  
  4 Jassel, Simran            11 Shrewsbury           1:42.87    1:43.14  
  5 Burrows, Talia            11 NSHM                 1:43.19    1:43.56  
  6 Dudson, Harriet           11 Wrekin College       1:46.13    1:47.55  
  7 Sargeant, Lottie          11 Ludlow               1:48.72    1:51.05  
  8 Ross, Hannah              11 Telford Aqua-SC      1:50.59    1:51.48  
 
Event 45  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Harland, Amy              11 Wrekin College                  1:37.92  
  2 Mason, Sicily-Bianca      11 Wasps                           1:42.61  
  3 Jassel, Simran            11 Shrewsbury                      1:42.87  
  4 Burrows, Talia            11 NSHM                            1:43.19  
  5 Flack, Olivia             11 Shrewsbury                      1:44.55  
  6 Dudson, Harriet           11 Wrekin College                  1:46.13  
  7 Sargeant, Lottie          11 Ludlow                          1:48.72  
  8 Ross, Hannah              11 Telford Aqua-SC                 1:50.59  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jones, Marie              11 Shrewsbury                      1:52.17  
  9 Coaten, Melissa           11 Shrewsbury                      1:52.17  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 11 Bennett, Martha           11 Shrewsbury                      1:59.12  
 12 Males, Macy               11 Shrewsbury                      2:08.47  
 13 Ingle, Imogen             11 Ludlow                          2:30.03  
 
Event 45  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Swift, Hannah             12 Wrekin College       1:36.95    1:34.60  
  2 Brown, Georgia            12 WTNM                 1:36.60    1:36.37  
  3 Green, Clair              12 Shrewsbury           1:38.36    1:36.75  
  4 Suffell, Megan            12 Wrekin College       1:42.33    1:39.84  
  5 Perry, Abigail            12 Otters               1:43.08    1:44.98  
  6 Carty, Fraya              12 Wasps                1:46.97    1:46.59  
  7 Jassell, Aaina            12 Shrewsbury           1:49.33    1:48.74  
 -- Stevens, abi              12 WTNM                 1:45.88         DQ  
 
Event 45  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Georgia            12 WTNM                            1:36.60  
  2 Swift, Hannah             12 Wrekin College                  1:36.95  
  3 Green, Clair              12 Shrewsbury                      1:38.36  
  4 Suffell, Megan            12 Wrekin College                  1:42.33  
  5 Perry, Abigail            12 Otters                          1:43.08  
  6 Stevens, abi              12 WTNM                            1:45.88  
  7 Carty, Fraya              12 Wasps                           1:46.97  
  8 Jassell, Aaina            12 Shrewsbury                      1:49.33  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Key, Molly                12 Ludlow                          1:49.35  
 10 France, Eleanor           12 Wrekin College                  1:51.24  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Knight, Erin              12 Shrewsbury                           DQ  
 
Event 45  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Preece, Anya              13 Wrekin College       1:25.46    1:25.99  
  2 Rogers, Mollie            13 Wasps                1:34.27    1:31.16  
  3 Ball, Lauren              13 Otters               1:33.30    1:31.78  
  4 Grice, Phoebe             13 Telford Aqua-SC      1:34.23    1:33.51  
  5 Walford, Laura            13 Otters               1:46.33    1:48.80  
  6 Flack, Emily              13 Shrewsbury           1:50.59    1:57.96  
 
Event 45  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Preece, Anya              13 Wrekin College                  1:25.46  
  2 Ball, Lauren              13 Otters                          1:33.30  
  3 Grice, Phoebe             13 Telford Aqua-SC                 1:34.23  
  4 Rogers, Mollie            13 Wasps                           1:34.27  
  5 Walford, Laura            13 Otters                          1:46.33  
  6 Flack, Emily              13 Shrewsbury                      1:50.59  
 
Event 45  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Griffiths, Olivia         14 WTNM                 1:25.34    1:25.17  
  2 Bramhill, Emily           14 Wrekin College       1:25.51    1:25.23  
  3 Nicholson, Maddie         14 Wasps                1:30.32    1:29.90  
  4 Banks, Holly              14 NSHM                 1:33.52    1:31.63  
  5 Jones, Porsha             14 Shrewsbury           1:53.03    1:55.99  
 
Event 45  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Griffiths, Olivia         14 WTNM                            1:25.34  
  2 Bramhill, Emily           14 Wrekin College                  1:25.51  
  3 Nicholson, Maddie         14 Wasps                           1:30.32  
  4 Banks, Holly              14 NSHM                            1:33.52  
  5 Jones, Porsha             14 Shrewsbury                      1:53.03  
 
Event 46  Boys 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Townsend, Christopher     10 WTNM                 1:46.90    1:39.37  
  2 Diable, Archie            10 Shrewsbury           1:47.02    1:39.69  
  3 Ritson, Ben               10 Northgate            1:51.56    1:42.84  
  4 Himsworth, Tom            10 Wasps                1:49.40    1:52.39  
  5 Ritson, Joe               10 Northgate            1:54.49    1:55.21  
 
Event 46  Boys 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Townsend, Christopher     10 WTNM                            1:46.90  
  2 Diable, Archie            10 Shrewsbury                      1:47.02  
  3 Himsworth, Tom            10 Wasps                           1:49.40  
  4 Ritson, Ben               10 Northgate                       1:51.56  
  5 Ritson, Joe               10 Northgate                       1:54.49  
 
Event 46  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Timmins, William          11 Telford Aqua-SC      1:27.88    1:24.43  
  2 Pryce, sam                11 WTNM                 1:30.33    1:29.57  
  3 Piggott, Callum           11 Shrewsbury           1:34.30    1:31.34  
  4 Scobie, Ben               11 Northgate            1:34.03    1:32.41  
 
Event 46  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Timmins, William          11 Telford Aqua-SC                 1:27.88  
  2 Pryce, sam                11 WTNM                            1:30.33  
  3 Scobie, Ben               11 Northgate                       1:34.03  
  4 Piggott, Callum           11 Shrewsbury                      1:34.30  
 
Event 46  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Boyes, Mitchell           13 Shrewsbury           1:37.34    1:33.48  
  2 Thompson, Owen            13 Shrewsbury           1:35.96    1:33.84  
 -- Redshaw, Iwan             13 WTNM                 1:52.42         DQ  
 
Event 46  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thompson, Owen            13 Shrewsbury                      1:35.96  
  2 Boyes, Mitchell           13 Shrewsbury                      1:37.34  
  3 Redshaw, Iwan             13 WTNM                            1:52.42  
 
Event 46  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Corston, Jack             17 Ludlow               1:15.17    1:07.07  
  2 Darley, Jack              16 Northgate            1:12.24    1:12.70  
  3 Creagh, Aidan             14 Wasps                1:19.67    1:18.97  
  4 Fox, Oliver               14 Wasps                1:20.98    1:24.18  
  5 Levitt, George            15 WTNM                 1:34.69    1:37.36  
 
Event 46  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Darley, Jack              16 Northgate                       1:12.24  
  2 Corston, Jack             17 Ludlow                          1:15.17  
  3 Creagh, Aidan             14 Wasps                           1:19.67  
  4 Fox, Oliver               14 Wasps                           1:20.98  
  5 Levitt, George            15 WTNM                            1:34.69  
 
Event 47  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Amy               10 Northgate                      2:47.24  
  2 Birchall, Abby            10 Wrekin College                 2:57.73  
  3 Cox, Jessica              10 Telford Aqua-SC                3:00.58  
  4 Welson, Jessica           10 Telford Aqua-SC                3:02.57  
  5 Turton, Aimee             10 WTNM                           3:04.06  
  6 Jones, Isabelle           10 Wrekin College                 3:04.57  
  7 Leech, Maya               10 WTNM                           3:09.91  
  8 Capes, Libby              10 WTNM                           3:10.26  
  9 Tinsley, Tess             10 Ludlow                         3:10.37  
 10 Sharaf, Lily              10 Shrewsbury                     3:24.94  
 11 Capes, Lauren              9 WTNM                           3:30.93  
 12 Plews, Ceri               10 NSHM                           4:07.50  
 13 Gilmore, Francine         10 Shrewsbury                     4:20.40  
 -- Craven, Lois              10 WTNM                                DQ  
 
Event 47  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harland, Amy              11 Wrekin College                 2:42.26  
  2 Dudson, Harriet           11 Wrekin College                 2:47.68  
  3 Jassel, Simran            11 Shrewsbury                     2:52.26  
  4 Ross, Hannah              11 Telford Aqua-SC                2:56.16  
  5 Burrows, Talia            11 NSHM                           2:59.96  
  6 Bennett, Martha           11 Shrewsbury                     3:01.75  
  7 Flack, Olivia             11 Shrewsbury                     3:04.89  
  8 Mason, Sicily-Bianca      11 Wasps                          3:15.13  
  9 Coaten, Melissa           11 Shrewsbury                     3:32.10  
 -- Jones, Marie              11 Shrewsbury                          DQ  
 
Event 47  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Green, Clair              12 Shrewsbury                     2:39.07  
  2 Brown, Georgia            12 WTNM                           2:39.33  
  3 Suffell, Megan            12 Wrekin College                 2:46.89  
  4 Perry, Abigail            12 Otters                         2:51.42  
  5 France, Eleanor           12 Wrekin College                 3:00.52  
  6 Knight, Erin              12 Shrewsbury                     3:01.79  
  7 Stevens, abi              12 WTNM                           3:07.21  
  8 Jassell, Aaina            12 Shrewsbury                     3:18.17  
  9 Carty, Fraya              12 Wasps                          3:19.34  
 
Event 47  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Preece, Anya              13 Wrekin College                 2:25.38  
  2 Rogers, Mollie            13 Wasps                          2:27.54  
  3 Ball, Lauren              13 Otters                         2:44.88  
  4 Walford, Laura            13 Otters                         2:52.83  
  5 Grice, Phoebe             13 Telford Aqua-SC                3:10.96  
  6 Flack, Emily              13 Shrewsbury                     3:37.07  
 
Event 47  Girls 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Griffiths, Olivia         14 WTNM                           2:19.28  
  2 McGowan, Tash Z           14 Northgate                      2:25.45  
  3 Bramhill, Emily           14 Wrekin College                 2:26.61  
  4 Nicholson, Maddie         14 Wasps                          2:28.02  
  5 Corston, Rosie            14 Ludlow                         2:37.13  
  6 Jones, Porsha             14 Shrewsbury                     2:54.35  
  7 Cooper, Faith             14 Telford Aqua-SC                3:06.57  
 
Event 48  Boys 10 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ritson, Ben               10 Northgate                      3:48.84  
  2 Syass, Liam               10 WTNM                           3:51.90  
  3 Ritson, Joe               10 Northgate                      3:54.27  
  4 Himsworth, Tom            10 Wasps                          4:05.32  
  5 Carter, Mason             10 Wrekin College                 4:06.31  
  6 Diable, William            9 Shrewsbury                     4:29.25  
  7 Hughes, Oli                9 Shrewsbury                     4:38.74  
  8 Redshaw, Steffan          10 WTNM                           4:39.42  
 
Event 48  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pryce, sam                11 WTNM                           3:27.98  
  2 Townson, Samuel           11 Wrekin College                 3:30.60  
  3 Timmins, William          11 Telford Aqua-SC                3:48.90  
  4 Piggott, Callum           11 Shrewsbury                     3:49.67  
  5 Cole, Charlie             11 Northgate                      3:52.02  
  6 Stolic, Luka              11 WTNM                           3:59.07  
  7 Harnaman, Harry           11 Shrewsbury                     4:07.62  
 
Event 48  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carty, Luke               12 Wasps                          3:03.42  
  2 Wilson, Callum            12 Telford Aqua-SC                3:47.36  
 
Event 48  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Aaron             13 Telford Aqua-SC                3:08.55  
  2 Foley, Fred               13 Telford Aqua-SC                3:18.00  
  3 Boyes, Mitchell           13 Shrewsbury                     3:24.20  
  4 Thompson, Owen            13 Shrewsbury                     3:32.31  
  5 Redshaw, Iwan             13 WTNM                           3:59.31  
 
Event 48  Boys 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Darley, Jack              16 Northgate                      2:54.15  
  2 Creagh, Aidan             14 Wasps                          3:10.67  
  3 Fox, Oliver               14 Wasps                          3:19.59  
  4 Levitt, George            15 WTNM                           3:20.62  
  5 Kimberley, Adam           14 Ludlow                         3:51.66