Licensed to Shropshire Co. ASA Champ Meet
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 03/07/2016 05:49 PM
      Shropshire Summer Development Meet 2016 - 02/07/2016 to 03/07/2016       
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Martin, Charles           10 Ludlow               1:30.16    1:26.35  
  2 Green, Daniel             10 Northgate            1:29.26    1:27.06  
  3 Ritson, Joe               10 Northgate            1:30.86    1:29.30  
  4 Syass, Liam               10 WTNM                 1:31.76    1:30.77  
  5 Males, Jack                9 Shrewsbury           1:34.27    1:36.25  
  6 Diable, Archie            10 Shrewsbury           1:35.65    1:37.96  
  7 Carter, Mason             10 Wrekin College       1:39.81    1:39.54  
 -- Townsend, Christopher     10 WTNM                 1:36.89         DQ  
 
Event 1  Boys 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Green, Daniel             10 Northgate                       1:29.26  
  2 Martin, Charles           10 Ludlow                          1:30.16  
  3 Ritson, Joe               10 Northgate                       1:30.86  
  4 Syass, Liam               10 WTNM                            1:31.76  
  5 Males, Jack                9 Shrewsbury                      1:34.27  
  6 Diable, Archie            10 Shrewsbury                      1:35.65  
  7 Townsend, Christopher     10 WTNM                            1:36.89  
  8 Carter, Mason             10 Wrekin College                  1:39.81  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ritson, Ben               10 Northgate                       1:40.69  
 10 Diable, William            9 Shrewsbury                      1:43.52  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hughes, Oli                9 Shrewsbury                      1:50.30  
 12 Flack, Sam                10 Shrewsbury                      1:56.93  
 -- Glover, Sami              10 WTNM                                 DQ  
 
Event 1  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Timmins, William          11 Telford Aqua-SC      1:25.19    1:22.93  
  2 Pryce, sam                11 WTNM                 1:25.41    1:23.48  
  3 Davies, Elwyn             11 WTNM                 1:27.11    1:25.33  
  4 Sewell, Henry             11 Shrewsbury           1:33.92    1:32.91  
  5 Strzelecki, Tymon         11 WTNM                 1:34.91    1:33.45  
  6 Townson, Samuel           11 Wrekin College       1:32.57    1:34.47  
  7 Piggott, Callum           11 Shrewsbury           1:29.29    1:36.34  
  8 Stolic, Luka              11 WTNM                 1:37.14    1:39.13  
 
Event 1  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Timmins, William          11 Telford Aqua-SC                 1:25.19  
  2 Pryce, sam                11 WTNM                            1:25.41  
  3 Davies, Elwyn             11 WTNM                            1:27.11  
  4 Piggott, Callum           11 Shrewsbury                      1:29.29  
  5 Townson, Samuel           11 Wrekin College                  1:32.57  
  6 Sewell, Henry             11 Shrewsbury                      1:33.92  
  7 Strzelecki, Tymon         11 WTNM                            1:34.91  
  8 Stolic, Luka              11 WTNM                            1:37.14  
 
Event 1  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 French, Joshua            12 Telford Aqua-SC      1:15.17    1:14.17  
  2 Carty, Luke               12 Wasps                1:16.29    1:14.51  
  3 Wilson, Callum            12 Telford Aqua-SC      1:26.33    1:29.12  
  4 Allen, Lewis              12 Wasps                1:28.85    1:29.89  
  5 Carter, Jensen            12 Wrekin College       1:30.78    1:30.71  
  6 Beardsley, Ellis          12 Shrewsbury           1:34.22    1:31.96  
 
Event 1  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 French, Joshua            12 Telford Aqua-SC                 1:15.17  
  2 Carty, Luke               12 Wasps                           1:16.29  
  3 Wilson, Callum            12 Telford Aqua-SC                 1:26.33  
  4 Allen, Lewis              12 Wasps                           1:28.85  
  5 Carter, Jensen            12 Wrekin College                  1:30.78  
  6 Beardsley, Ellis          12 Shrewsbury                      1:34.22  
 -- Salt, James               12 Shrewsbury                           DQ  
 
Event 1  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Wilson, Aaron             13 Telford Aqua-SC      1:14.66    1:16.45  
  2 Foley, Fred               13 Telford Aqua-SC      1:25.31    1:24.21  
  3 Boyes, Mitchell           13 Shrewsbury           1:28.67    1:33.64  
  4 Hawkins, Matthew          13 Shrewsbury           1:31.89    1:34.38  
  5 Porter, Josh              13 Shrewsbury           1:35.66    1:37.82  
 
Event 1  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Aaron             13 Telford Aqua-SC                 1:14.66  
  2 Foley, Fred               13 Telford Aqua-SC                 1:25.31  
  3 Boyes, Mitchell           13 Shrewsbury                      1:28.67  
  4 Hawkins, Matthew          13 Shrewsbury                      1:31.89  
  5 Porter, Josh              13 Shrewsbury                      1:35.66  
 
Event 1  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Corston, Jack             17 Ludlow               1:04.97    1:05.24  
  2 Darley, Jack              16 Northgate            1:04.65    1:05.48  
  3 Williams, Thomas          14 Telford Aqua-SC      1:17.09    1:17.55  
  4 Fox, Oliver               14 Wasps                1:20.22    1:22.58  
  5 Levitt, George            15 WTNM                 1:26.61    1:28.93  
 
Event 1  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Darley, Jack              16 Northgate                       1:04.65  
  1 Corston, Jack             17 Ludlow                          1:04.97  
  1 Williams, Thomas          14 Telford Aqua-SC                 1:17.09  
  1 Levitt, George            15 WTNM                            1:26.61  
  2 Millington-Marsh, Sam     14 Ludlow                          1:17.47  
  3 Rogerson, Finlay          14 WTNM                            1:19.43  
  4 Fox, Oliver               14 Wasps                           1:20.22  
 
Event 2  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cox, Jessica              10 Telford Aqua-SC      1:21.54    1:22.07  
  2 Birchall, Abby            10 Wrekin College       1:22.60    1:22.95  
  3 Turton, Aimee             10 WTNM                 1:22.65    1:23.52  
  4 Leech, Maya               10 WTNM                 1:23.67    1:23.67  
  5 Benting, Molly            10 WTNM                 1:25.53    1:24.53  
  6 Jones, Isabelle           10 Wrekin College       1:27.41    1:25.88  
  7 Capes, Libby              10 WTNM                 1:29.25    1:25.97  
  8 Craven, Lois              10 WTNM                 1:29.56    1:29.59  
 
Event 2  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cox, Jessica              10 Telford Aqua-SC                 1:21.54  
  2 Birchall, Abby            10 Wrekin College                  1:22.60  
  3 Turton, Aimee             10 WTNM                            1:22.65  
  4 Leech, Maya               10 WTNM                            1:23.67  
  5 Benting, Molly            10 WTNM                            1:25.53  
  6 Jones, Isabelle           10 Wrekin College                  1:27.41  
  7 Capes, Libby              10 WTNM                            1:29.25  
  8 Craven, Lois              10 WTNM                            1:29.56  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sharaf, Lily              10 Shrewsbury                      1:32.50  
 10 Capes, Lauren              9 WTNM                            1:38.79  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Myers, Charlotte          10 NSHM                            1:45.06  
 12 Plews, Ceri               10 NSHM                            1:47.54  
 13 Gilmore, Francine         10 Shrewsbury                      1:53.76  
 14 Pitt, Daisy                9 Ludlow                          2:01.05  
 -- Morris, Amy               10 Northgate                            DQ  
 
Event 2  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Harland, Amy              11 Wrekin College       1:12.88    1:13.32  
  2 Dudson, Harriet           11 Wrekin College       1:16.98    1:16.65  
  3 McCann, Jodie             11 NSHM                 1:17.83    1:17.20  
  4 Jassel, Simran            11 Shrewsbury           1:20.31    1:19.40  
  5 Ross, Hannah              11 Telford Aqua-SC      1:21.35    1:22.60  
  6 Flack, Olivia             11 Shrewsbury           1:22.43    1:23.66  
  7 Bennett, Martha           11 Shrewsbury           1:25.97    1:25.02  
  8 Sargeant, Lottie          11 Ludlow               1:24.59    1:27.02  
 
Event 2  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  2 Harland, Amy              11 Wrekin College                  1:12.88  
  6 Dudson, Harriet           11 Wrekin College                  1:16.98  
  8 McCann, Jodie             11 NSHM                            1:17.83  
 11 Jassel, Simran            11 Shrewsbury                      1:20.31  
 12 Ross, Hannah              11 Telford Aqua-SC                 1:21.35  
 13 Flack, Olivia             11 Shrewsbury                      1:22.43  
 15 Sargeant, Lottie          11 Ludlow                          1:24.59  
 17 Bennett, Martha           11 Shrewsbury                      1:25.97  
-------------------------------------------------------------------------
 18 Mason, Sicily-Bianca      11 Wasps                           1:26.99  
 19 Males, Macy               11 Shrewsbury                      1:29.03  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Coaten, Melissa           11 Shrewsbury                      1:31.90  
 22 Jones, Marie              11 Shrewsbury                      1:32.02  
 24 Davies, Ella              11 Ludlow                          1:32.63  
 26 Dhiraj, Kiera             11 WTNM                            2:01.31  
 
Event 2  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Brown, Georgia            12 WTNM                 1:11.01    1:11.67  
  2 Green, Clair              12 Shrewsbury           1:14.16    1:13.83  
  3 Banks, Chloe              12 NSHM                 1:13.73    1:14.05  
  4 Hughes, Keira             12 WTNM                 1:15.58    1:15.50  
  5 Perry, Abigail            12 Otters               1:17.55    1:16.00  
  6 Knight, Erin              12 Shrewsbury           1:18.59    1:17.43  
  7 Suffell, Megan            12 Wrekin College       1:19.60    1:19.28  
  8 Gray, Sarah               12 Ludlow               1:23.90    1:19.44  
 
Event 2  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Georgia            12 WTNM                            1:11.01  
  3 Banks, Chloe              12 NSHM                            1:13.73  
  4 Green, Clair              12 Shrewsbury                      1:14.16  
  5 Hughes, Keira             12 WTNM                            1:15.58  
  7 Perry, Abigail            12 Otters                          1:17.55  
  9 Knight, Erin              12 Shrewsbury                      1:18.59  
 10 Suffell, Megan            12 Wrekin College                  1:19.60  
 14 Gray, Sarah               12 Ludlow                          1:23.90  
-------------------------------------------------------------------------
 16 France, Eleanor           12 Wrekin College                  1:24.68  
 20 Jassell, Aaina            12 Shrewsbury                      1:30.29  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Carty, Fraya              12 Wasps                           1:32.58  
 25 Key, Molly                12 Ludlow                          1:39.33  
 -- Hampton, Grace            12 NSHM                                 DQ  
 
Event 2  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rogers, Mollie            13 Wasps                1:06.69    1:06.60  
  2 Preece, Anya              13 Wrekin College       1:06.99    1:06.73  
  3 Walford, Laura            13 Otters               1:15.73    1:16.25  
  4 Denton, Ciara             13 Shrewsbury           1:18.31    1:18.17  
  5 Grice, Phoebe             13 Telford Aqua-SC      1:23.98    1:25.28  
  6 Harrison, Mia             13 Telford Aqua-SC      1:25.16    1:26.91  
  7 Flack, Emily              13 Shrewsbury           1:31.95    1:31.53  
 
Event 2  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rogers, Mollie            13 Wasps                           1:06.69  
  2 Preece, Anya              13 Wrekin College                  1:06.99  
  3 Walford, Laura            13 Otters                          1:15.73  
  4 Denton, Ciara             13 Shrewsbury                      1:18.31  
  5 Grice, Phoebe             13 Telford Aqua-SC                 1:23.98  
  6 Harrison, Mia             13 Telford Aqua-SC                 1:25.16  
  7 Flack, Emily              13 Shrewsbury                      1:31.95  
 
Event 2  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Griffiths, Olivia         14 WTNM                 1:04.09    1:04.51  
  2 Morgan, Rebecca           15 Ludlow               1:04.17    1:04.92  
  3 Bramhill, Emily           14 Wrekin College       1:08.04    1:08.68  
  4 Corston, Rosie            14 Ludlow               1:10.38    1:08.89  
  5 Rogers, Gwenith           14 Telford Aqua-SC      1:12.82    1:12.05  
  6 Cooper, Faith             14 Telford Aqua-SC      1:21.65    1:22.48  
 
Event 2  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Griffiths, Olivia         14 WTNM                            1:04.09  
  1 Morgan, Rebecca           15 Ludlow                          1:04.17  
  2 Bramhill, Emily           14 Wrekin College                  1:08.04  
  3 Corston, Rosie            14 Ludlow                          1:10.38  
  4 Rogers, Gwenith           14 Telford Aqua-SC                 1:12.82  
  5 Cooper, Faith             14 Telford Aqua-SC                 1:21.65  
  6 Welding, Imogen           14 Newport                         1:33.49  
 
Event 3  Boys 10 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ritson, Ben               10 Northgate                      4:05.50  
 -- Diable, Archie            10 Shrewsbury                          DQ  
 
Event 3  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Piggott, Callum           11 Shrewsbury                     3:30.56  
 
Event 3  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 French, Joshua            12 Telford Aqua-SC                3:05.29  
 
Event 3  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Aaron             13 Telford Aqua-SC                3:01.32  
  2 Morgan, Oliver            13 Ludlow                         3:01.72  
  3 Thompson, Owen            13 Shrewsbury                     3:41.96  
 
Event 3  Boys 14 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fox, Oliver               14 Wasps                          2:48.78  
 
Event 4  Girls 10 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Amy               10 Northgate                      3:10.30  
  2 Turton, Aimee             10 WTNM                           3:20.26  
  3 Birchall, Abby            10 Wrekin College                 3:20.48  
  4 Leech, Maya               10 WTNM                           3:33.09  
  5 Gilmore, Francine         10 Shrewsbury                     4:29.41  
 -- Jones, Isabelle           10 Wrekin College                      DQ  
 
Event 4  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCann, Jodie             11 NSHM                           2:54.87  
  2 Harland, Amy              11 Wrekin College                 3:03.97  
  3 Ross, Hannah              11 Telford Aqua-SC                3:18.34  
  4 Dudson, Harriet           11 Wrekin College                 3:20.28  
  5 Bennett, Martha           11 Shrewsbury                     3:22.26  
  6 Jones, Marie              11 Shrewsbury                     3:39.58  
  7 Coaten, Melissa           11 Shrewsbury                     3:56.62  
 
Event 4  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swift, Hannah             12 Wrekin College                 2:50.82  
  2 Hughes, Keira             12 WTNM                           2:51.99  
  3 Suffell, Megan            12 Wrekin College                 3:03.46  
  4 Perry, Abigail            12 Otters                         3:04.43  
  5 Brown, Georgia            12 WTNM                           3:05.75  
  6 France, Eleanor           12 Wrekin College                 3:15.67  
  7 Hampton, Grace            12 NSHM                           3:21.75  
  8 Jassell, Aaina            12 Shrewsbury                     3:40.43  
 -- Green, Clair              12 Shrewsbury                          DQ  
 
Event 4  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Preece, Anya              13 Wrekin College                 2:41.41  
  2 Rogers, Mollie            13 Wasps                          2:46.21  
  3 Harrison, Mia             13 Telford Aqua-SC                3:30.40  
  4 Clarke, Lauren            13 Telford Aqua-SC                3:38.13  
 -- Walford, Laura            13 Otters                              DQ  
 -- Denton, Ciara             13 Shrewsbury                          DQ  
 
Event 4  Girls 14 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Rebecca           15 Ludlow                         2:37.93  
  1 Griffiths, Olivia         14 WTNM                           2:43.07  
  2 Bramhill, Emily           14 Wrekin College                 2:43.40  
 -- Cooper, Faith             14 Telford Aqua-SC                     DQ  
 
Event 5  Boys 10 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Syass, Liam               10 WTNM                           3:21.85  
  2 Ritson, Joe               10 Northgate                      3:24.31  
  3 Ritson, Ben               10 Northgate                      3:28.69  
  4 Diable, Archie            10 Shrewsbury                     3:29.46  
  5 Green, Daniel             10 Northgate                      3:34.81  
  6 Males, Jack                9 Shrewsbury                     3:40.41  
  7 Hughes, Oli                9 Shrewsbury                     4:04.80  
  8 Redshaw, Steffan          10 WTNM                           4:31.16  
 -- Diable, William            9 Shrewsbury                          DQ  
 -- Carter, Mason             10 Wrekin College                      DQ  
 
Event 5  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Timmins, William          11 Telford Aqua-SC                2:57.82  
  2 Pryce, sam                11 WTNM                           3:00.36  
  3 Strzelecki, Tymon         11 WTNM                           3:08.24  
  4 Piggott, Callum           11 Shrewsbury                     3:15.73  
  5 Townson, Samuel           11 Wrekin College                 3:20.95  
  6 Sewell, Henry             11 Shrewsbury                     3:31.39  
 
Event 5  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carty, Luke               12 Wasps                          2:43.09  
  2 French, Joshua            12 Telford Aqua-SC                2:48.96  
  3 Wilson, Callum            12 Telford Aqua-SC                3:16.31  
  4 Allen, Lewis              12 Wasps                          3:16.43  
  5 Mellings, Bradley         12 Newport                        3:21.42  
  6 Beardsley, Ellis          12 Shrewsbury                     3:46.45  
 -- Salt, James               12 Shrewsbury                          DQ  
 -- Carter, Jensen            12 Wrekin College                      DQ  
 
Event 5  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Aaron             13 Telford Aqua-SC                2:46.66  
  2 Morgan, Oliver            13 Ludlow                         2:52.19  
  3 Foley, Fred               13 Telford Aqua-SC                3:03.85  
  4 Boyes, Mitchell           13 Shrewsbury                     3:13.86  
  5 Thompson, Owen            13 Shrewsbury                     3:21.85  
  6 Hawkins, Matthew          13 Shrewsbury                     3:23.57  
  7 Porter, Josh              13 Shrewsbury                     3:34.94  
  8 Redshaw, Iwan             13 WTNM                           3:45.05  
 
Event 5  Boys 14 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Darley, Jack              16 Northgate                      2:26.14  
  2 Corston, Jack             17 Ludlow                         2:27.82  
  3 Williams, Thomas          14 Telford Aqua-SC                2:50.67  
  4 Fox, Oliver               14 Wasps                          2:52.19  
  5 Rogerson, Finlay          14 WTNM                           2:52.31  
  6 Levitt, George            15 WTNM                           3:05.35  
 
Event 16  Girls 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Birchall, Abby            10 Wrekin College       1:52.05    1:45.99  
  2 Benting, Molly            10 WTNM                 1:53.65    1:49.44  
 
Event 16  Girls 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Birchall, Abby            10 Wrekin College                  1:52.05  
  2 Benting, Molly            10 WTNM                            1:53.65  
 -- Plews, Ceri               10 NSHM                                 DQ  
 
Event 16  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Harland, Amy              11 Wrekin College       1:34.06    1:28.91  
  2 Dudson, Harriet           11 Wrekin College       1:28.01    1:33.10  
  3 Flack, Olivia             11 Shrewsbury           1:45.37    1:44.75  
  4 Bennett, Martha           11 Shrewsbury           1:52.67    1:52.04  
  5 Mason, Sicily-Bianca      11 Wasps                1:51.09    1:53.28  
  6 Ross, Hannah              11 Telford Aqua-SC      1:54.69    1:55.19  
 
Event 16  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dudson, Harriet           11 Wrekin College                  1:28.01  
  2 Harland, Amy              11 Wrekin College                  1:34.06  
  3 Flack, Olivia             11 Shrewsbury                      1:45.37  
  4 Mason, Sicily-Bianca      11 Wasps                           1:51.09  
  5 Bennett, Martha           11 Shrewsbury                      1:52.67  
  6 Ross, Hannah              11 Telford Aqua-SC                 1:54.69  
 
Event 16  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Swift, Hannah             12 Wrekin College       1:20.44    1:21.30  
  2 Brown, Georgia            12 WTNM                 1:28.89    1:31.29  
  3 France, Eleanor           12 Wrekin College       1:49.89    1:43.04  
  4 Carty, Fraya              12 Wasps                1:45.48    1:47.39  
 
Event 16  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Swift, Hannah             12 Wrekin College                  1:20.44  
  2 Brown, Georgia            12 WTNM                            1:28.89  
  3 Carty, Fraya              12 Wasps                           1:45.48  
  4 France, Eleanor           12 Wrekin College                  1:49.89  
 
Event 16  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Preece, Anya              13 Wrekin College       1:18.80    1:16.76  
  2 Rogers, Mollie            13 Wasps                1:26.84    1:29.03  
  3 Denton, Ciara             13 Shrewsbury           1:35.75    1:38.56  
 
Event 16  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Preece, Anya              13 Wrekin College                  1:18.80  
  2 Rogers, Mollie            13 Wasps                           1:26.84  
  3 Denton, Ciara             13 Shrewsbury                      1:35.75  
 -- Flack, Emily              13 Shrewsbury                           DQ  
 
Event 16  Girls 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Morgan, Rebecca           15 Ludlow               1:14.88    1:13.44  
  2 Griffiths, Olivia         14 WTNM                 1:17.60    1:21.31  
  3 Cooper, Faith             14 Telford Aqua-SC      1:38.50    1:41.47  
 
Event 16  Girls 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Morgan, Rebecca           15 Ludlow                          1:14.88  
  2 Griffiths, Olivia         14 WTNM                            1:17.60  
  3 Cooper, Faith             14 Telford Aqua-SC                 1:38.50  
 
Event 17  Boys 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bristoll, Rory            10 WTNM                 1:42.96    1:42.34  
  2 Ritson, Joe               10 Northgate            1:49.36    1:47.29  
  3 Syass, Liam               10 WTNM                 1:53.34    1:48.45  
  4 Ritson, Ben               10 Northgate            1:49.73    1:48.84  
  5 Himsworth, Tom            10 Wasps                1:50.13    1:51.33  
  6 Townsend, Christopher     10 WTNM                 1:54.20    1:55.70  
  7 Hughes, Oli                9 Shrewsbury           2:12.91    2:12.90  
 -- Carter, Mason             10 Wrekin College       2:02.16         DQ  
 
Event 17  Boys 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bristoll, Rory            10 WTNM                            1:42.96  
  2 Ritson, Joe               10 Northgate                       1:49.36  
  3 Ritson, Ben               10 Northgate                       1:49.73  
  4 Himsworth, Tom            10 Wasps                           1:50.13  
  5 Syass, Liam               10 WTNM                            1:53.34  
  6 Townsend, Christopher     10 WTNM                            1:54.20  
  7 Carter, Mason             10 Wrekin College                  2:02.16  
  8 Hughes, Oli                9 Shrewsbury                      2:12.91  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Diable, William            9 Shrewsbury                      2:13.51  
 10 Flack, Sam                10 Shrewsbury                      2:13.59  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Glover, Sami              10 WTNM                            2:14.50  
 12 Alhamdan, Abdullah         9 WTNM                            2:17.99  
 -- Redshaw, Steffan          10 WTNM                                 DQ  
 
Event 17  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Pryce, sam                11 WTNM                 1:36.93    1:35.47  
  2 Timmins, William          11 Telford Aqua-SC      1:44.88    1:40.69  
  3 Strzelecki, Tymon         11 WTNM                 1:42.26    1:40.97  
  4 Piggott, Callum           11 Shrewsbury           1:47.13    1:41.13  
  5 Townson, Samuel           11 Wrekin College       1:47.47    1:46.42  
  6 Cole, Charlie             11 Northgate            1:50.34    1:52.18  
  7 Sewell, Henry             11 Shrewsbury           1:54.41    1:54.94  
  8 Freeston, Freddie         11 Telford Aqua-SC      1:53.57    1:56.60  
 
Event 17  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pryce, sam                11 WTNM                            1:36.93  
  2 Strzelecki, Tymon         11 WTNM                            1:42.26  
  3 Timmins, William          11 Telford Aqua-SC                 1:44.88  
  4 Piggott, Callum           11 Shrewsbury                      1:47.13  
  5 Townson, Samuel           11 Wrekin College                  1:47.47  
  6 Cole, Charlie             11 Northgate                       1:50.34  
  7 Freeston, Freddie         11 Telford Aqua-SC                 1:53.57  
  8 Sewell, Henry             11 Shrewsbury                      1:54.41  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stolic, Luka              11 WTNM                            1:54.64  
 10 Woodward, Alfie           11 Telford Aqua-SC                 1:58.94  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Storey, Cameron           11 Newport                             DNF  
 
Event 17  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carty, Luke               12 Wasps                1:29.24    1:27.74  
  2 Wilson, Callum            12 Telford Aqua-SC      1:42.63    1:46.10  
  3 Beardsley, Ellis          12 Shrewsbury           1:54.78    1:51.94  
  4 Carter, Jensen            12 Wrekin College       2:02.41    1:58.45  
 
Event 17  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carty, Luke               12 Wasps                           1:29.24  
  2 Wilson, Callum            12 Telford Aqua-SC                 1:42.63  
  3 Beardsley, Ellis          12 Shrewsbury                      1:54.78  
  4 Carter, Jensen            12 Wrekin College                  2:02.41  
  5 Salt, James               12 Shrewsbury                      2:18.02  
 
Event 17  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wilson, Aaron             13 Telford Aqua-SC      1:27.04    1:28.35  
  2 Foley, Fred               13 Telford Aqua-SC      1:31.78    1:30.79  
  3 Cole, Jack                13 Northgate            1:32.28    1:32.59  
  4 Thompson, Owen            13 Shrewsbury           1:42.10    1:41.24  
  5 Hawkins, Matthew          13 Shrewsbury           1:50.77    1:48.91  
 
Event 17  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Aaron             13 Telford Aqua-SC                 1:27.04  
  2 Foley, Fred               13 Telford Aqua-SC                 1:31.78  
  3 Cole, Jack                13 Northgate                       1:32.28  
  4 Thompson, Owen            13 Shrewsbury                      1:42.10  
  5 Hawkins, Matthew          13 Shrewsbury                      1:50.77  
 -- Boyes, Mitchell           13 Shrewsbury                           DQ  
 -- Redshaw, Iwan             13 WTNM                                 DQ  
 
Event 17  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Darley, Jack              16 Northgate            1:18.43    1:19.90  
  2 Williams, Thomas          14 Telford Aqua-SC      1:27.41    1:31.25  
  3 Levitt, George            15 WTNM                 1:40.35    1:35.51  
  4 Fox, Oliver               14 Wasps                1:35.74    1:35.61  
  5 Brayford, Luke            14 Ludlow               1:41.91    1:41.30  
 
Event 17  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Darley, Jack              16 Northgate                       1:18.43  
  2 Williams, Thomas          14 Telford Aqua-SC                 1:27.41  
  3 Fox, Oliver               14 Wasps                           1:35.74  
  4 Levitt, George            15 WTNM                            1:40.35  
  5 Brayford, Luke            14 Ludlow                          1:41.91  
  6 Lin, Ray                  15 Telford Aqua-SC                 1:58.89  
 
Event 18  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ritson, Joe               10 Northgate                      2:48.71  
  2 Ritson, Ben               10 Northgate                      2:48.82  
  3 Green, Daniel             10 Northgate                      2:53.91  
  4 Townsend, Christopher     10 WTNM                           2:58.89  
  5 Gibbons, Henry J           9 Northgate                      3:06.64  
  6 Diable, Archie            10 Shrewsbury                     3:07.14  
  7 Himsworth, Tom            10 Wasps                          3:09.69  
  8 Carter, Mason             10 Wrekin College                 3:10.01  
  9 Males, Jack                9 Shrewsbury                     3:11.00  
 10 Glover, Sami              10 WTNM                           3:26.95  
 11 Hughes, Oli                9 Shrewsbury                     3:33.85  
 12 Diable, William            9 Shrewsbury                     3:40.66  
 13 Redshaw, Steffan          10 WTNM                           4:02.53  
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Timmins, William          11 Telford Aqua-SC                2:30.73  
  2 Pryce, sam                11 WTNM                           2:45.15  
  3 Strzelecki, Tymon         11 WTNM                           2:49.51  
  4 Townson, Samuel           11 Wrekin College                 2:57.89  
  5 Piggott, Callum           11 Shrewsbury                     3:06.36  
  6 Cole, Charlie             11 Northgate                      3:06.47  
  7 Woodward, Alfie           11 Telford Aqua-SC                3:10.57  
  8 Sewell, Henry             11 Shrewsbury                     3:10.81  
  9 Freeston, Freddie         11 Telford Aqua-SC                3:14.55  
 
Event 18  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stovin, Craig             12 Wasps                          2:49.37  
  2 Carter, Jensen            12 Wrekin College                 2:56.48  
  3 Wilson, Callum            12 Telford Aqua-SC                3:00.15  
  4 Beardsley, Ellis          12 Shrewsbury                     3:21.35  
  5 Salt, James               12 Shrewsbury                     3:43.18  
 -- Allen, Lewis              12 Wasps                               DQ  
 
Event 18  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Aaron             13 Telford Aqua-SC                2:24.74  
  2 Morgan, Oliver            13 Ludlow                         2:25.07  
  3 Cole, Jack                13 Northgate                      2:32.01  
  4 Foley, Fred               13 Telford Aqua-SC                2:48.43  
  5 Boyes, Mitchell           13 Shrewsbury                     2:52.81  
  6 Porter, Josh              13 Shrewsbury                     2:53.74  
  7 Thompson, Owen            13 Shrewsbury                     2:58.05  
  8 Redshaw, Iwan             13 WTNM                           3:21.23  
 
Event 18  Boys 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Darley, Jack              16 Northgate                      2:06.47  
  2 Corston, Jack             17 Ludlow                         2:11.25  
  3 Fox, Oliver               14 Wasps                          2:31.95  
  4 Williams, Thomas          14 Telford Aqua-SC                2:34.54  
  5 Levitt, George            15 WTNM                           2:46.28  
 
Event 19  Girls 10 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Isabelle           10 Wrekin College                 3:52.08  
  2 Birchall, Abby            10 Wrekin College                 4:04.84  
  3 Gilmore, Francine         10 Shrewsbury                     4:20.33  
 -- Leech, Maya               10 WTNM                                DQ  
 
Event 19  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harland, Amy              11 Wrekin College                 3:29.36  
  2 Burrows, Talia            11 NSHM                           3:32.39  
  3 Mason, Sicily-Bianca      11 Wasps                          3:40.63  
  4 Jassel, Simran            11 Shrewsbury                     3:41.14  
  5 Dudson, Harriet           11 Wrekin College                 3:43.39  
  6 Ross, Hannah              11 Telford Aqua-SC                3:51.38  
  7 Flack, Olivia             11 Shrewsbury                     3:52.87  
  8 Coaten, Melissa           11 Shrewsbury                     3:56.30  
  9 Jones, Marie              11 Shrewsbury                     4:01.67  
 10 Bennett, Martha           11 Shrewsbury                     4:05.07  
 
Event 19  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swift, Hannah             12 Wrekin College                 3:23.67  
  2 Green, Clair              12 Shrewsbury                     3:25.84  
  3 Banks, Chloe              12 NSHM                           3:26.54  
  4 Brown, Georgia            12 WTNM                           3:27.30  
  5 Suffell, Megan            12 Wrekin College                 3:30.70  
  6 Carty, Fraya              12 Wasps                          3:46.05  
  7 France, Eleanor           12 Wrekin College                 3:55.27  
  8 Jassell, Aaina            12 Shrewsbury                     3:58.19  
  9 Key, Molly                12 Ludlow                         3:58.87  
 
Event 19  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Preece, Anya              13 Wrekin College                 3:00.40  
  2 Rogers, Mollie            13 Wasps                          3:21.32  
  3 Ball, Lauren              13 Otters                         3:22.48  
  4 Grice, Phoebe             13 Telford Aqua-SC                3:25.03  
  5 Walford, Laura            13 Otters                         3:42.70  
  6 Flack, Emily              13 Shrewsbury                     4:00.37  
 
Event 19  Girls 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bramhill, Emily           14 Wrekin College                 2:59.02  
  2 Griffiths, Olivia         14 WTNM                           3:02.11