Licensed to Shropshire Co. ASA Champ Meet
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 28/02/2010 05:29 PM
County Age Groups 2010 - 27/02/2010 to 14/03/2010
County Age Groups 2010
Results

Event 1 Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:50.39 2002 Fern Davies, Ludlow
Meet Qualifying 9: 3:31.40
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Lauren Griffiths 9 Oswestry 3:25.53 3:09.77
2 Sian Mcleod 9 Wellington SC 3:25.02 3:11.52
3 Charlotte Griffiths 9 Northgate 3:28.70 3:12.97
4 Holly Townson 9 Wrekin College 3:29.66 3:14.36
5 Jennifer Hawthorn 9 Northgate 3:30.29 3:16.38
6 Cameron Minifie 9 Northgate 3:30.90 3:22.05
7 Jessie Bullanda 9 Titans 3:31.39 3:34.80
8 Bethan Rogers 9 Court 3:20.24 3:37.64

Event 1 Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:24.51 2003 Fern Davies, Ludlow
Meet Qualifying 10: 3:13.50
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Connie Sanders 10 Northgate 2:47.59 2:39.23
2 Rebecca Woolley 10 Wrekin College 3:04.10 2:48.71
3 Jessica Thomas 10 Titans 2:44.41 2:49.85
4 Ffion Gilbert 10 Ludlow 2:50.41 2:49.91
5 Latasha Lewis 10 Ludlow 3:06.14 2:56.28
6 Amy Titterton 10 Oakengates 3:13.02 2:59.57
7 Tait Furnival 10 Wrekin College 3:12.81 2:59.76
8 Ellie Sykes 10 Shrewsbury 3:12.94 3:01.81
8 Eleanor Hatton 10 Northgate 3:12.60 3:01.81
10 Jennifer Ballinger 10 Northgate 3:08.12 3:07.68
11 Molly Barker 10 Wrekin College 3:12.50 3:15.51

Event 1 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:15.92 2004 Fern Davies, Ludlow
Meet Qualifying 11: 3:01.20
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Georgia M Huddleston 11 Shrewsbury 2:28.14 2:25.37
2 Lauren Holland 11 Wrekin College 2:31.80 2:25.87
3 Paige Norry-Addison 11 Wrekin College 2:30.35 2:26.27
4 Megan Carline 11 Wrekin College 2:31.84 2:26.60
5 Summer Young 11 Oakengates 2:35.07 2:37.80
6 Cerys Davies 11 Oswestry 2:42.51 2:40.18
7 Emma Hudson 11 Northgate 2:45.55 2:41.71
8 Megan Robson 11 Oakengates 2:51.81 2:43.73
9 Lucy Fairbanks 11 Ludlow 2:53.78 2:49.66
10 Lolly Latham 11 Shrewsbury 2:55.54 2:52.93
11 Natalie Greene 11 Titans 3:00.48 2:54.08
12 Megan L Tucker 11 Oswestry 2:59.77 2:59.25
13 Katie Hawthorn 11 Northgate 3:00.76 3:01.63
14 Katie Deakin 11 Market Drayton 2:52.95 3:02.22
15 Fran P Garrott 11 Newport 2:57.50 3:02.81
16 Cerys Furlong 11 Court 2:58.34 3:03.69
17 Maddie Berrow 11 Northgate 2:58.77 3:05.51
-- Eleanor Shields 11 Titans 3:01.10 DQ
4.4 Start before starting signal

Event 1 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:12.41 2005 Fern Davies, Ludlow
Meet Qualifying 12: 2:50.00
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Alexandra Harris 12 Wrekin College 2:18.90 2:16.75
2 Holly Barnett 12 Wrekin College 2:22.47 2:17.55
3 Naomi Craig 12 Titans 2:22.64 2:19.28
4 Chrissie Jones 12 Northgate 2:26.64 2:22.64
5 Sophia Baig 12 Wrekin College 2:30.23 2:25.27
6 Becky Hawthorn 12 Northgate 2:29.01 2:26.93
7 Rakshanda Sadavarte 12 Wrekin College 2:28.06 2:28.28
8 Megan Saville 12 Oakengates 2:31.20 2:29.36
9 Alexandra Davis 12 Wrekin College 2:32.24 2:30.83
10 Emma Sans 12 Wrekin College 2:37.20 2:31.02
11 Isla Meredith 12 Ludlow 2:36.37 2:32.01
12 Annabel Cook 12 Whitchurch 2:33.99 2:33.62
13 Sophie Blakstad 12 Northgate 2:40.63 2:34.71
14 Phoebe E Humphreys 12 Newport 2:42.68 2:36.59
15 Anouska Gwillam 12 Ludlow 2:39.60 2:37.22
16 Emma Scriven 12 Market Drayton 2:39.55 2:38.10
17 Alice Thompson 12 Oakengates 2:40.48 2:38.66
18 Lauren Bond 12 Titans 2:48.84 2:40.46
19 Beth Jamieson 12 Whitchurch 2:48.70 2:40.98
20 Madeleine Wong 12 Wellington SC 2:49.84 2:42.07
21 Phoebe Tustin 12 Market Drayton 2:49.80 2:45.98
22 Tegan Humphries 12 Northgate 2:48.90 2:46.48
23 Ottilie Fairhurst 12 Titans 2:49.88 2:48.87
24 Fian Sweeney 12 Newport 2:50.00 3:03.33
-- Abigail Leech 12 Shrewsbury 2:49.04 DQ
4.4 Start before starting signal

Event 1 Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:08.12 2006 Fern Davies, Ludlow
Meet Qualifying 13: 2:42.40
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hannah Greene 13 Titans 2:23.20 2:19.61
2 Izzy Lester 13 Shrewsbury 2:21.06 2:21.47
3 Lauren Pestana 13 Northgate 2:32.39 2:32.44
4 Jess Jones 13 Northgate 2:31.57 2:34.06
5 Kate Boyd 13 Oakengates 2:39.63 2:38.55
6 Louise Brittleton 13 Shrewsbury 2:42.11 2:38.97
7 Annie Mellings 13 Whitchurch 2:39.80 2:39.50
8 Georgie Jones 13 Northgate 2:36.92 2:40.45

Event 1 Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:07.15 2007 Fern Davies, Ludlow
Meet Qualifying 14: 2:37.40
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Madelaine Tracy 14 Wrekin College 2:08.44 2:08.63
2 Olivia Phoenix 14 Wrekin College 2:12.05 2:13.12
3 Nicola Jones 14 Oswestry 2:12.89 2:14.41
4 Philippa Brown 14 Wrekin College 2:20.47 2:20.28
5 Harriet Themans 14 Northgate 2:18.88 2:23.02
6 Claire Beddow 14 Ludlow 2:23.39 2:23.84
7 Annie Jones 14 Titans 2:30.13 2:25.05
8 Shannon Hartley-Cain 14 Wrekin College 2:29.50 2:26.45
9 Chloe Edwards 14 Oswestry 2:23.03 2:26.97
10 Amy Carter 14 Shrewsbury 2:29.92 2:27.37
11 Heulwen Gilbert 14 Ludlow 2:33.43 2:30.07
12 Fern Cates 14 Northgate 2:34.35 2:32.75
13 Emily Rutter 14 Northgate 2:36.30 2:41.68
14 Amy Tucker 14 Oswestry 2:36.13 2:42.68

Event 1 Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:06.28 28/02/2009 Alice Cousins, Northgate
Meet Qualifying 15: 2:33.70
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kim Donaldson 15 Northgate 2:19.76 2:17.08
2 Lydia Jamieson 15 Whitchurch 2:21.85 2:17.58
3 Nia Williams 15 Oswestry 2:15.27 2:17.81
4 Emily Granfield 15 Shrewsbury 2:25.00 2:24.76
5 Victoria Highfield 15 Wrekin College 2:27.16 2:25.51
6 Alice Hockenhull 15 Wrekin College 2:28.53 2:27.32
7 Eleanor Reid 15 Whitchurch 2:23.43 2:27.70
8 Emily Barker 15 Ludlow 2:32.20 2:29.44
9 Kelly Jones 15 Oswestry 2:33.03 2:32.34
10 Rachel Trent 15 Whitchurch 2:33.69 2:34.92

Event 1 Girls 16 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:06.35 2006 Natsha Turner, Wellington
Meet Qualifying 16: 2:31.20
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Alice Cousins 16 Northgate 2:05.84 2:09.38
2 Gemma Jones 16 Oswestry 2:11.01 2:12.56
3 Hannah Dodwell 16 Oakengates 2:22.22 2:21.19

Event 1 Girls 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:13.21 2004 Tessa Murphy, Oakengates
Meet Qualifying 17&O: 2:29.50
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Charlotte Evans 17 Whitchurch 2:16.41 2:15.51
2 Charlotte Archdeacon 17 Whitchurch 2:12.29 2:15.67
3 Charlotte Humphreys 18 Wrekin College 2:20.45 2:21.29
4 Kate Almond 20 Shrewsbury 2:16.93 2:23.40
5 Rachael Hares 26 Whitchurch 2:19.79 2:23.85

Event 2 Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 3:42.14 01/03/2009 Joel Roura, Oakengates
Meet Qualifying 9: 4:26.60
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Ewan Dalziel 9 Ludlow 4:24.00 4:00.23
2 Jack Darley 9 Northgate 4:22.92 4:00.98
3 Haydn Ricketts 9 Oakengates 4:16.50 4:02.70
4 Adam Smith 9 Court 4:12.98 4:26.54
-- Tryfan Evans 9 Oakengates 4:20.66 DQ
4.4 Start before starting signal

Event 2 Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 3:25.98 2007 Robert Adams, Oakengates
Meet Qualifying 10: 4:07.60
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Joel Roura 10 Oakengates 3:32.78 3:25.63S
2 Charles Percox 10 Wrekin College 3:37.16 3:32.30
3 James Watkins 10 Wellington SC 3:54.49 3:48.52
4 William Lewis 10 Northgate 4:00.25 3:52.23
5 Luca Manna-Smith 10 Oswestry 4:05.20 3:56.48
6 Oliver Smith 10 Northgate 4:06.81 3:56.73
7 Tom Rowley 10 Shrewsbury 4:07.12 4:08.22
-- Michael Doyle 10 Titans 4:00.97 DQ
7.3 Elbows over water except last stroke before turn, during turn or final stroke at finis

Event 2 Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 3:08.11 2007 Robert Evans, Oswestry
Meet Qualifying 11: 3:49.70
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Tom Sykes 11 Shrewsbury 3:32.07 3:17.47
2 Harry Taylor 11 Shrewsbury 3:25.07 3:17.69
3 Oliver Preece 11 Oakengates 3:21.46 3:20.20
4 Matthew Griffiths 11 Northgate 3:36.46 3:23.35
5 Harry Riley 11 Market Drayton 3:43.00 3:38.45
6 Matthew Hatton 11 Oakengates 3:49.50 3:49.62
-- Matthew Smith 11 Court 3:49.30 DQ
7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch not simultaneous

Event 2 Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:53.26 01/03/2009 Daniel Jones, Otters-
Meet Qualifying 12: 3:35.90
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 James Wilson 12 Titans 3:11.14 2:50.49S
2 Alfie Pardoe 12 Titans 3:07.19 3:05.91
3 Jack Sanders 12 Wrekin College 3:12.64 3:07.33
4 Jamie Thomas 12 Titans 3:23.40 3:13.61
5 Thomas Mcleod 12 Wellington SC 3:15.31 3:13.78
6 Ravi Bhatia 12 Oakengates 3:22.89 3:20.04
7 Adam Titterton 12 Oakengates 3:29.23 3:25.95
8 Liam Roberts 12 Whitchurch 3:35.01 3:31.88
9 Tom Lloyd 12 Titans 3:35.88 3:33.41
10 Oliver Hughes 12 Oswestry 3:35.42 3:34.82

Event 2 Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:40.32 2002 Jamie Leadbetter, Oakengates
Meet Qualifying 13: 3:21.10
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Daniel Jones 13 Oswestry 2:45.02 2:41.91
2 Robert Adams 13 Oakengates 2:49.83 2:52.20
3 Leon Parkes 13 Titans 3:05.79 2:59.65
4 Robbie Ross 13 Northgate 2:59.71 2:59.97
5 Macauley Carline 13 Wrekin College 3:19.06 3:01.16
6 Sam Holland 13 Titans 3:21.06 3:16.67
-- Joseph Pragg 13 Shrewsbury 3:20.95 DQ
4.4 Start before starting signal

Event 2 Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:35.23 2003 Chris Bayliss, Ludlow
Meet Qualifying 14: 3:08.80
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Robert Evans 14 Oswestry 2:40.08 2:39.38
2 George Oliver 14 Shrewsbury 2:52.12 2:52.90
3 Walter Meredith 14 Ludlow 3:00.42 2:53.64
4 Kiran Bhatia 14 Oakengates 2:57.62 2:58.44
5 Thomas Bishop 14 Whitchurch 3:05.56 3:03.98

Event 2 Boys 15 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:32.77 2004 Chris Bayliss, Ludlow
Meet Qualifying 15: 2:59.90
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Jamie Beebee 15 Wellington SC 2:51.75 2:45.15
2 Tom Plows 15 Shrewsbury 2:50.47 2:46.55
3 Jack Phasey 15 Ludlow 2:50.43 2:49.43
4 Courtney Ricketts 15 Oakengates 2:57.47 2:50.83
5 Richard Grindrod 15 Market Drayton 2:55.20 2:51.01
6 Craig Judd 15 Oakengates 2:54.70 2:51.20
7 Jack Healy 15 Market Drayton 2:59.53 2:59.05
8 Callum Trent 15 Whitchurch 2:59.43 3:06.53
-- Matt Bullanda 15 Titans 2:59.87 DQ
7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch not simultaneous

Event 2 Boys 16 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:27.12 2005 Chris Bayliss, Ludlow
Meet Qualifying 16: 2:54.40
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Daniel Scriven 16 Market Drayton 2:36.00 2:36.41
2 James Boyd 16 Oakengates 2:47.99 2:46.92
3 Ollie Russell 16 Shrewsbury 2:53.84 2:50.53

Event 2 Boys 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:21.31 01/03/2009 Chris Bayliss, Ludlow-
Meet Qualifying 17&O: 2:49.50
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Steffan Williams 18 Oswestry 2:28.14 2:28.48
2 David Main 17 Titans 2:41.49 2:41.76
3 Robert Hill 18 Ludlow 2:44.00 2:42.12
4 James Lyle 26 Northgate 2:47.35 2:45.84
5 David Hill 18 Ludlow 2:45.68 2:49.71
6 Ian Martin 19 Newport 2:48.22 2:59.38

Event 3 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 1:11.88 2004 Fern Davies, Ludlow
Meet Qualifying 11: 1:33.90
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Georgia M Huddleston 11 Shrewsbury 1:20.12 1:18.31
2 Lauren Holland 11 Wrekin College 1:22.85 1:19.50
3 Megan Carline 11 Wrekin College 1:23.89 1:20.08
4 Paige Norry-Addison 11 Wrekin College 1:23.61 1:20.67
5 Cerys Davies 11 Oswestry 1:23.79 1:21.99
6 Summer Young 11 Oakengates 1:25.10 1:23.70
7 Chloe Evans 11 Ludlow 1:32.18 1:27.33
8 Megan Robson 11 Oakengates 1:32.42 1:27.61
9 Olivia Davies 11 Oswestry 1:28.14 1:27.66
10 Emma Hudson 11 Northgate 1:31.13 1:27.93
11 Natalie Greene 11 Titans 1:33.86 1:29.44
12 Lolly Latham 11 Shrewsbury 1:26.83 1:30.00
13 Katie Deakin 11 Market Drayton 1:32.86 1:32.77
14 Megan L Tucker 11 Oswestry 1:31.20 1:36.46
15 Cerys Furlong 11 Court 1:33.10 1:37.97
16 Rebecca Deakin 11 Market Drayton 1:33.23 1:38.83

Event 3 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 1:09.16 2005 Fern Davies, Ludlow
Meet Qualifying 12: 1:27.90
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Holly Barnett 12 Wrekin College 1:16.56 1:11.88
2 Sophia Baig 12 Wrekin College 1:21.34 1:16.41
3 Naomi Craig 12 Titans 1:19.03 1:16.79
4 Alexandra Davis 12 Wrekin College 1:21.13 1:16.82
5 Chrissie Jones 12 Northgate 1:20.98 1:18.13
6 Annabel Cook 12 Whitchurch 1:19.69 1:19.05
7 Megan Saville 12 Oakengates 1:21.56 1:19.19
8 Sophie Blakstad 12 Northgate 1:20.78 1:20.35
9 Rakshanda Sadavarte 12 Wrekin College 1:23.56 1:21.12
10 Anouska Gwillam 12 Ludlow 1:22.35 1:22.06
11 Emma Sans 12 Wrekin College 1:26.00 1:22.12
12 Becky Hawthorn 12 Northgate 1:26.90 1:23.97
13 Phoebe E Humphreys 12 Newport 1:26.37 1:24.81
14 Emma Scriven 12 Market Drayton 1:22.03 1:25.50
15 Madeleine Wong 12 Wellington SC 1:23.19 1:25.51
16 Lauren Bond 12 Titans 1:27.70 1:28.69
-- Alexandra Harris 12 Wrekin College 1:17.33 DQ
6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)

Event 3 Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 1:04.77 2006 Alexandra Hooper, Shrewsbury
Meet Qualifying 13: 1:23.60
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Izzy Lester 13 Shrewsbury 1:16.43 1:16.09
2 Hannah Greene 13 Titans 1:22.29 1:18.59
3 Louise Brittleton 13 Shrewsbury 1:22.78 1:22.05
4 Georgie Jones 13 Northgate 1:21.44 1:22.72
5 Jess Jones 13 Northgate 1:23.44 1:25.70

Event 3 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 1:06.69 2007 Fern Davies, Ludlow
Meet Qualifying 14: 1:21.00
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Madelaine Tracy 14 Wrekin College 1:10.09 1:08.90
2 Olivia Phoenix 14 Wrekin College 1:09.20 1:09.24
3 Abigail Fawcett 14 Whitchurch 1:12.77 1:11.70
4 Nicola Jones 14 Oswestry 1:11.29 1:11.84
5 Philippa Brown 14 Wrekin College 1:14.10 1:13.72
6 Harriet Themans 14 Northgate 1:12.49 1:14.13
7 Shannon Hartley-Cain 14 Wrekin College 1:16.09 1:14.99
8 Claire Beddow 14 Ludlow 1:16.93 1:16.99
9 Amy Carter 14 Shrewsbury 1:17.68 1:17.85
10 Chloe Edwards 14 Oswestry 1:16.10 1:18.00
11 Annie Jones 14 Titans 1:17.54 1:18.33
12 Ailsa Macpherson 14 Wellington SC 1:20.53 1:18.82
13 Amy Tucker 14 Oswestry 1:19.26 1:19.82

Event 3 Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 1:04.05 2007 Alexandra Hooper, Shrewsbury
Meet Qualifying 15: 1:18.90
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Nia Williams 15 Oswestry 1:08.87 1:11.39
2 Lydia Jamieson 15 Whitchurch 1:14.05 1:14.28
3 Zohra Baig 15 Oakengates 1:13.57 1:15.22
4 Kim Donaldson 15 Northgate 1:18.66 1:17.10
5 Victoria Highfield 15 Wrekin College 1:18.55 1:17.74
6 Eleanor Reid 15 Whitchurch 1:18.89 1:20.48
-- Emily - Jayne Davies 15 Northgate 1:18.16 DQ
6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
-- Emily Barker 15 Ludlow 1:16.64 DQ
4.4 Start before starting signal

Event 3 Girls 16 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 1:05.73 28/02/2009 Charlotte Archdeacon, Whitchurch Wasps
Meet Qualifying 16: 1:17.70
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hannah Dodwell 16 Oakengates 1:09.38 1:10.73
2 Amy Simmons 16 Northgate 1:13.90 1:15.29

Event 3 Girls 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 1:09.16 2005 Tessa Murphy, Oakengates
Meet Qualifying 17&O: 1:17.20
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Charlotte Archdeacon 17 Whitchurch 1:05.73 1:06.51S
2 Charlotte Evans 17 Whitchurch 1:11.28 1:11.13
3 Kate Almond 20 Shrewsbury 1:13.80 1:14.22

Event 4 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
ShropCntyRec: S 1:09.93 2006 Daniel Evans, Shrewsbury
Meet Qualifying 12: 1:27.30
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 James Wilson 12 Titans 1:16.88 1:12.80
2 Aaran Darley 12 Northgate 1:24.44 1:17.78
3 James Cook 12 Whitchurch 1:22.55 1:21.43
4 David Griffiths 12 Oakengates 1:22.96 1:21.62
5 Jamie Thomas 12 Titans 1:21.19 1:22.15
6 Robert Cowley 12 Shrewsbury 1:27.15 1:22.70
7 Adam Tonks 12 Oakengates 1:26.39 1:22.89
8 Alfie Pardoe 12 Titans 1:21.75 1:27.05
9 Todd Hunter 12 Oswestry 1:26.92 1:32.84
10 Oliver Hughes 12 Oswestry 1:27.24 1:38.01

Event 4 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
ShropCntyRec: S 1:02.10 03/03/2009 Matthew Rose, Wellington-
Meet Qualifying 13: 1:21.40
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Daniel Jones 13 Oswestry 1:06.51 1:07.55
2 Tali Davies 13 Oswestry 1:17.70 1:12.46
3 Robert Adams 13 Oakengates 1:17.18 1:13.20
4 Robbie Ross 13 Northgate 1:15.11 1:14.43
5 Leon Parkes 13 Titans 1:21.39 1:15.31
6 Macauley Carline 13 Wrekin College 1:20.00 1:17.68
7 Sam Holland 13 Titans 1:21.38 1:29.38
-- Ryen Spencer-Wolfe 13 Titans 1:21.38 DQ
4.4 Start before starting signal

Event 4 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
ShropCntyRec: S 1:02.46 2007 Ryan Ordidge, Northgate
Meet Qualifying 14: 1:16.30
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Robert Evans 14 Oswestry 1:09.29 1:06.45
2 Jordan Angell 14 Ludlow 1:15.93 1:16.06

Event 4 Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
ShropCntyRec: S 1:00.08 03/03/2009 Dan Evans, Shrewsbury-
Meet Qualifying 15: 1:12.30
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Tom Plows 15 Shrewsbury 1:06.00 1:06.03
2 Jamie Beebee 15 Wellington SC 1:05.91 1:06.33
3 James Taylor 15 Shrewsbury 1:12.11 1:07.31
4 Jack Booth 15 Market Drayton 1:10.31 1:08.52
5 Courtney Ricketts 15 Oakengates 1:11.82 1:10.85
6 Richard Grindrod 15 Market Drayton 1:12.04 1:12.41
7 Han Lin 15 Court 1:12.10 1:13.22

Event 4 Boys 16 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
ShropCntyRec: S 1:00.41 03/03/2009 Adam Fear, Ludlow-
Meet Qualifying 16: 1:10.20
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Jacob Laybourne 16 Northgate 59.19 58.56S
2 Dan Evans 16 Shrewsbury 58.16 59.99S
3 James Boyd 16 Oakengates 1:06.22 1:05.37
4 Daniel Howell 16 Titans 1:09.36 1:08.72
5 James W Morris 16 Shrewsbury 1:09.60 1:08.90

Event 4 Boys 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
ShropCntyRec: S 1:00.78 2007 Chris Bayliss, Ludlow
Meet Qualifying 17&O: 1:08.30
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Steffan Williams 18 Oswestry 59.29 1:00.13S
2 Ryan Ordidge 19 Wrekin College 1:05.50 1:01.67
3 Andrew Maclachlan 18 Wrekin College 1:04.87 1:03.89
4 Simon Cunningham 30 Oswestry 1:05.66 1:06.37
5 David Main 17 Titans 1:06.84 1:07.83
6 Stewart Burton 23 Northgate 1:08.14 1:09.66
7 Ian Martin 19 Newport 1:08.11 1:13.32

Event 5 Girls 9 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
ShropCntyRec: S 3:14.95 2002 Fern Davies, Ludlow
Meet Qualifying 9: 3:59.30
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Lauren Griffiths 9 Oswestry 3:50.35 3:35.22
2 Holly Townson 9 Wrekin College 3:58.90 3:44.61
3 Sian Mcleod 9 Wellington SC 3:53.81 3:46.92
4 Charlotte Griffiths 9 Northgate 3:58.60 3:48.05
5 Cameron Minifie 9 Northgate 3:58.93 3:51.00
6 Bridie Buckingham 9 Whitchurch 3:59.10 3:52.04
7 Jennifer Hawthorn 9 Northgate 3:58.60 3:55.92
-- Jessie Bullanda 9 Titans 3:59.21 DQ
8.2 Arms not brought forward together - fly

Event 5 Girls 10 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:42.43 2003 Fern Davies, Ludlow
Meet Qualifying 10: 3:40.30
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Connie Sanders 10 Northgate 3:20.17 3:04.45
2 Rebecca Woolley 10 Wrekin College 3:23.08 3:04.67
3 Ffion Gilbert 10 Ludlow 3:17.83 3:08.25
4 Jessica Thomas 10 Titans 3:27.44 3:10.26
5 Jennifer Ballinger 10 Northgate 3:29.75 3:19.57
6 Ellie Sykes 10 Shrewsbury 3:38.12 3:24.71
7 Eleanor Hatton 10 Northgate 3:30.68 3:27.63
8 Molly Barker 10 Wrekin College 3:39.10 3:34.35

Event 5 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:30.65 2004 Fern Davies, Ludlow
Meet Qualifying 11: 3:24.30
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Georgia M Huddleston 11 Shrewsbury 2:52.05 2:45.28
2 Megan Carline 11 Wrekin College 2:54.98 2:46.88
3 Lauren Holland 11 Wrekin College 2:55.59 2:49.31
4 Paige Norry-Addison 11 Wrekin College 2:54.76 2:51.46
5 Megan Robson 11 Oakengates 3:15.58 3:04.96
6 Emma Hudson 11 Northgate 3:10.13 3:07.16
7 Olivia Davies 11 Oswestry 3:23.02 3:13.46
8 Katie Deakin 11 Market Drayton 3:14.50 3:13.86
9 Natalie Greene 11 Titans 3:22.12 3:18.06
10 Lolly Latham 11 Shrewsbury 3:11.94 3:21.38
-- Summer Young 11 Oakengates 3:02.86 DQ
9.3 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke - IM
-- Cerys Furlong 11 Court 3:15.42 DQ
8.4 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch not simultaneous - fly

Event 5 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:37.28 01/03/2008 Nicola Jones, Oswestry
Meet Qualifying 12: 3:12.00
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Alexandra Harris 12 Wrekin College 2:49.59 2:37.53
2 Naomi Craig 12 Titans 2:42.44 2:38.19
3 Chrissie Jones 12 Northgate 2:42.81 2:40.12
4 Holly Barnett 12 Wrekin College 2:44.37 2:41.46
5 Sophia Baig 12 Wrekin College 2:46.19 2:44.18
6 Megan Saville 12 Oakengates 2:52.11 2:46.64
7 Annabel Cook 12 Whitchurch 2:45.81 2:47.82
8 Emma Sans 12 Wrekin College 2:58.05 2:51.17
9 Isla Meredith 12 Ludlow 2:59.12 2:52.92
10 Alice Thompson 12 Oakengates 3:05.08 2:53.48
11 Becky Hawthorn 12 Northgate 3:00.26 2:53.64
12 Rakshanda Sadavarte 12 Wrekin College 2:58.13 2:53.85
13 Alexandra Davis 12 Wrekin College 2:57.79 2:57.42
14 Emma Scriven 12 Market Drayton 3:01.74 3:01.12
15 Sophie Blakstad 12 Northgate 3:05.02 3:02.55
16 Madeleine Wong 12 Wellington SC 3:09.09 3:05.45
17 Lauren Bond 12 Titans 3:11.24 3:06.88
18 Beth Jamieson 12 Whitchurch 3:07.11 3:08.69
19 Amelia Penn 12 Whitchurch 3:09.92 3:08.85
-- Ottilie Fairhurst 12 Titans 3:11.87 DQ
4.4 Start before starting signal - misc

Event 5 Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:25.36 2006 Fern Davies, Ludlow
Meet Qualifying 13: 3:03.70
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Izzy Lester 13 Shrewsbury 2:41.32 2:43.34
2 Hannah Greene 13 Titans 2:51.70 2:48.71
3 Chloe Bayliss 13 Ludlow 2:52.55 2:51.67
4 Amy King 13 Ludlow 2:52.51 2:53.17
5 Louise Brittleton 13 Shrewsbury 2:57.16 2:54.58
6 Kate Boyd 13 Oakengates 2:57.87 2:54.81
7 Jess Jones 13 Northgate 2:56.60 2:55.01
8 Georgie Jones 13 Northgate 2:56.08 2:56.05

Event 5 Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:28.99 2007 Sophie Whittingham, Shrewsbury
Meet Qualifying 14: 2:57.40
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Madelaine Tracy 14 Wrekin College 2:25.47 2:27.75S
2 Nicola Jones 14 Oswestry 2:29.99 2:32.50
3 Philippa Brown 14 Wrekin College 2:43.60 2:36.88
4 Abigail Fawcett 14 Whitchurch 2:37.79 2:37.30
5 Olivia Phoenix 14 Wrekin College 2:33.69 2:37.64
6 Annie Jones 14 Titans 2:47.53 2:43.00
7 Chloe Edwards 14 Oswestry 2:41.13 2:43.30
8 Harriet Themans 14 Northgate 2:37.79 2:45.72
9 Shannon Hartley-Cain 14 Wrekin College 2:54.40 2:48.04
10 Ailsa Macpherson 14 Wellington SC 2:50.06 2:50.45
11 Heulwen Gilbert 14 Ludlow 2:54.35 2:50.82

Event 5 Girls 15 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:26.39 01/03/2008 Sophie Whittingham, Shrewsbury
Meet Qualifying 15: 2:53.50
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kim Donaldson 15 Northgate 2:36.96 2:36.53
2 Lydia Jamieson 15 Whitchurch 2:36.38 2:39.16
3 Emily Barker 15 Ludlow 2:50.61 2:45.63
4 Eleanor Reid 15 Whitchurch 2:47.74 2:56.11

Event 5 Girls 16 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:26.90 02/03/2009 Charlotte Archdeacon, Whitchurch Wasps
Meet Qualifying 16: 2:50.90
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Robyn Gore 16 Ludlow 2:34.01 2:32.89
2 Gemma Jones 16 Oswestry 2:33.02 2:33.72
3 Hannah Dodwell 16 Oakengates 2:38.45 2:40.98

Event 5 Girls 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
ShropCntyRec: S 2:28.11 1994 Sarah Mostyn, Oswestry
Meet Qualifying 17&O: 2:49.20
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Charlotte Archdeacon 17 Whitchurch 2:26.57 2:28.16
2 Charlotte Evans 17 Whitchurch 2:33.80 2:33.29
3 Rachael Hares 26 Whitchurch 2:34.39 2:36.81

Event 6 Boys 15 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 32.20 04/03/2009 Daniel Scriven, MDSC-
Meet Qualifying 15: 38.60
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Tom Plows 15 Shrewsbury 35.20 34.65
2 Jack Phasey 15 Ludlow 35.70 35.45
3 Courtney Ricketts 15 Oakengates 35.65 35.55
4 Jamie Beebee 15 Wellington SC 38.51 35.61
5 Richard Grindrod 15 Market Drayton 37.44 36.53
6 Han Lin 15 Court 35.28 37.95
7 Jack Booth 15 Market Drayton 38.27 38.13
8 Jack Healy 15 Market Drayton 38.40 38.31
9 Callum Trent 15 Whitchurch 37.76 38.45

Event 6 Boys 16 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 31.61 2005 Chris Bayliss, Ludlow
Meet Qualifying 16: 37.20
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Daniel Scriven 16 Market Drayton 31.63 31.30S
2 James Boyd 16 Oakengates 33.72 33.33
3 Ollie Russell 16 Shrewsbury 36.26 36.09

Event 6 Boys 17 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
ShropCntyRec: S 31.03 2007 Chris Bayliss, Ludlow
Meet Qualifying 17&O: 36.40
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 David Main 17 Titans 33.06 32.64
2 Aled Williams 22 Oswestry 32.94 32.71
3 Robert Hill 18 Ludlow 33.62 33.64
4 David Hill 18 Ludlow 33.69 34.25
5 James Lyle 26 Northgate 33.63 34.34
6 Joe Thacker 18 Northgate 35.47 35.29
7 Ellis S Davies 17 Shrewsbury 34.87 35.44
8 Stewart Burton 23 Northgate 36.00 36.87
9 Ian Martin 19 Newport 36.13 38.75

Event 7 Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
ShropCntyRec: S 31.32 2007 Sophie Whittingham, Shrewsbury
Meet Qualifying 14: 37.00
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Madelaine Tracy 14 Wrekin College 31.81 32.03
2 Philippa Brown 14 Wrekin College 34.40 32.69
3 Nicola Jones 14 Oswestry 31.10 32.83
4 Abigail Fawcett 14 Whitchurch 34.97 33.22
5 Ailsa Macpherson 14 Wellington SC 32.60 33.94
6 Olivia Phoenix 14 Wrekin College 34.80 34.07
7 Harriet Themans 14 Northgate 33.25 34.43
8 Chloe Edwards 14 Oswestry 35.91 34.62
9 Amy Carter 14 Shrewsbury 35.25 35.04
10 Fern Cates 14 Northgate 36.86 35.83
11 Heulwen Gilbert 14 Ludlow 35.11 35.87
12 Emily Rutter 14 Northgate 36.90 40.51
-- Annie Jones 14 Titans 36.89 DQ
8.4 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch not simultaneous

Event 7 Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
ShropCntyRec: S 30.67 1998 Corinna Jones, Northgate
Meet Qualifying 15: 36.00
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Nia Williams 15 Oswestry 31.06 31.37
2 Emily Granfield 15 Shrewsbury 32.63 32.29
3 Lydia Jamieson 15 Whitchurch 31.82 33.11
4 Kim Donaldson 15 Northgate 34.56 33.37
5 Kelly Jones 15 Oswestry 35.98 35.30
6 Eleanor Reid 15 Whitchurch 34.34 35.64

Event 7 Girls 16 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
ShropCntyRec: S 30.40 2006 Natasha Turner, Wellington
Meet Qualifying 16: 35.40
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Gemma Jones 16 Oswestry 31.95 32.67
2 Robyn Gore 16 Ludlow 32.03 33.06
3 Hannah Dodwell 16 Oakengates 33.55 33.31
4 Jessica Tonks 16 Oakengates 34.92 35.42

Event 7 Girls 17 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
ShropCntyRec: S 30.49 2007 Natasha Turner, Wellington
Meet Qualifying 17&O: 35.30
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Charlotte Humphreys 18 Wrekin College 30.47 30.94
2 Charlotte Archdeacon 17 Whitchurch 31.71 32.17
3 Kate Almond 20 Shrewsbury 31.80 32.39
4 Stephanie Otto 18 Northgate 33.92 33.19
5 Charlotte Evans 17 Whitchurch 33.43 34.16

Event 8 Boys 12 Year Olds 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 10:26.68 2002 Benjamin Quinn, Ludlow
Meet Qualifying 12: 12:31.00
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 James Wilson 12 Titans 9:58.23 9:28.51S
2 Alfie Pardoe 12 Titans 10:19.17 10:09.93S
3 Aaran Darley 12 Northgate 10:26.16 10:16.86S
4 Adam Tonks 12 Oakengates 11:04.36 10:50.37
5 Andrew Watkins 12 Wellington SC 12:02.43 10:52.98
6 Jamie Thomas 12 Titans 10:55.00 11:01.69
7 Adam Titterton 12 Oakengates 11:54.96 11:11.30
8 Lewis Langford 12 Oakengates 11:44.53 11:12.61
9 Edward Reid 12 Whitchurch 11:31.13 11:22.77
10 Thomas Mcleod 12 Wellington SC 12:23.29 11:39.85
11 Jack Sanders 12 Wrekin College 11:32.01 11:40.97
12 Tom Lloyd 12 Titans 12:29.76 11:45.12
13 Ravi Bhatia 12 Oakengates 12:28.19 12:08.86

Event 8 Boys 13 Year Olds 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 10:02.07 2007 Thomas Everett, Ludlow
Meet Qualifying 13: 11:44.50
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Daniel Jones 13 Oswestry 9:45.25 9:27.34S
2 Macauley Carline 13 Wrekin College 10:01.00 9:43.28S
3 Leon Parkes 13 Titans 10:14.82 9:56.66S
4 Robbie Ross 13 Northgate 10:09.04 10:10.24
5 Tom Horswood 13 Shrewsbury 11:31.12 10:39.60
6 Sam Holland 13 Titans 11:44.32 10:59.57
7 Maxwell Dalziel 13 Ludlow 11:43.12 11:22.53

Event 8 Boys 14 Year Olds 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 8:58.70 2007 Adam Fear, Ludlow
Meet Qualifying 14: 11:07.40
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Robert Evans 14 Oswestry 9:15.36 9:09.24
2 George Oliver 14 Shrewsbury 10:20.00 9:59.12
3 Kiran Bhatia 14 Oakengates 10:17.53 10:15.24

Event 8 Boys 15 Year Olds 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 8:42.91 2008 Adam Fear, Ludlow
Meet Qualifying 15: 10:38.60
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 James Taylor 15 Shrewsbury 9:44.85 9:20.56
2 Jamie Beebee 15 Wellington SC 9:35.66 9:23.92
3 Craig Judd 15 Oakengates 9:46.98 9:24.83
4 Tom Plows 15 Shrewsbury 9:46.71 9:42.00
5 Richard Grindrod 15 Market Drayton 10:20.66 9:56.60
6 Callum Trent 15 Whitchurch 10:32.52 10:34.50

Event 8 Boys 16 Year Olds 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 8:47.21 2008 Steffan Williams, Oswestry
Meet Qualifying 16: 10:17.90
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Jacob Laybourne 16 Northgate 8:23.30 8:18.42S
2 Daniel Howell 16 Titans 9:44.02 9:56.02
3 Ollie Russell 16 Shrewsbury 10:16.89 10:06.27
4 Robert Wenlock 16 Market Drayton 10:01.83 10:13.91

Event 8 Boys 17 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 8:47.38 2006 Chris Bayliss, Ludlow
Meet Qualifying 17&O: 10:04.10
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Andrew Maclachlan 18 Wrekin College 9:53.11 9:18.82
2 Ian Martin 19 Newport 9:19.90 9:59.23

Event 9 Girls 11 Year Olds 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 10:17.40 28/02/2009 Olivia Simmonds, Wellington-
Meet Qualifying 11: 12:59.10
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Megan Carline 11 Wrekin College 10:36.00 10:06.00S
2 Georgia M Huddleston 11 Shrewsbury 10:50.00 10:13.13S
3 Paige Norry-Addison 11 Wrekin College 10:34.66 10:16.61S
4 Lauren Holland 11 Wrekin College 10:51.12 10:17.00S
5 Emma Hudson 11 Northgate 12:49.52 12:04.45
6 Lolly Latham 11 Shrewsbury 12:57.39 12:22.40
7 Katie Hawthorn 11 Northgate 12:56.80 12:52.24
8 Maddie Berrow 11 Northgate 12:57.80 13:15.35

Event 9 Girls 12 Year Olds 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 9:14.45 2005 Fern Davies, Ludlow
Meet Qualifying 12: 12:12.80
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Alexandra Harris 12 Wrekin College 9:49.86 9:40.23
2 Holly Barnett 12 Wrekin College 10:42.59 9:57.86
3 Chrissie Jones 12 Northgate 10:25.75 10:04.74
4 Naomi Craig 12 Titans 10:54.13 10:10.96
5 Becky Hawthorn 12 Northgate 10:53.63 10:16.36
6 Rakshanda Sadavarte 12 Wrekin College 11:15.61 10:31.12
7 Isla Meredith 12 Ludlow 11:18.74 10:34.94
8 Emma Sans 12 Wrekin College 11:01.05 10:40.05
9 Megan Saville 12 Oakengates 11:25.78 10:54.11
10 Lauren Bond 12 Titans 12:06.69 11:22.57
11 Sophie Blakstad 12 Northgate 12:04.71 11:33.65
12 Emma Scriven 12 Market Drayton 11:33.55 11:56.25

Event 9 Girls 13 Year Olds 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 9:24.03 28/02/2009 Madelaine Tracy, Oakengates
Meet Qualifying 13: 11:35.90
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hannah Greene 13 Titans 10:15.76 10:02.95
2 Lauren Pestana 13 Northgate 11:34.64 10:48.30
3 Jess Jones 13 Northgate 11:00.81 10:54.44
4 Chloe Bayliss 13 Ludlow 10:55.22 10:58.15
5 Georgie Jones 13 Northgate 11:08.76 11:08.23

Event 9 Girls 14 Year Olds 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 9:03.40 2007 Fern Davies, Ludlow
Meet Qualifying 14: 11:14.20
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Madelaine Tracy 14 Wrekin College 9:23.20 9:16.91
2 Nicola Jones 14 Oswestry 9:29.84 9:29.31
3 Olivia Phoenix 14 Wrekin College 9:45.59 9:42.76
4 Philippa Brown 14 Wrekin College 9:57.21 9:53.81
5 Annie Jones 14 Titans 10:12.01 10:15.35
6 Harriet Themans 14 Northgate 10:17.64 10:45.03
7 Fern Cates 14 Northgate 11:13.69 10:59.62
8 Eilish Gilbert 14 Ludlow 10:52.13 11:01.05
9 Emily Rutter 14 Northgate 11:14.10 11:27.55

Event 9 Girls 15 Year Olds 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 8:57.25 28/02/2009 Alice Cousins, Northgate
Meet Qualifying 15: 11:01.50
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kim Donaldson 15 Northgate 10:09.79 9:51.84
2 Victoria Highfield 15 Wrekin College 10:23.76 10:11.64
3 Eleanor Reid 15 Whitchurch 10:22.29 10:40.72
4 Alice Hockenhull 15 Wrekin College 10:59.10 10:53.88

Event 9 Girls 16 Year Olds 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
ShropCntyRec: S 9:29.01 28/02/2009 Gemma Jones, Otters-
Meet Qualifying 16: 10:51.80
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Alice Cousins 16 Northgate 8:57.25 9:25.76S
2 Gemma Jones 16 Oswestry 9:28.41 9:28.96S
3 Hannah Dodwell 16 Oakengates 10:22.77 10:03.93